کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب

اثر لیندا سو پارک از انتشارات پرتقال - مترجم: پونه افتخاری یکتا-ادبیات آمریکا

نی‌آ، یک دختر 11 ساله است که در روستایی کوچک در سودان جنوبی با خانواده‌اش زندگی می‌کند. نی‌آ در هفت ماه از سال باید هر روز مسیری طولانی را پیاده طی کند تا به برکه‌ای در نزدیکی روستایشان برسد و برای خانواده‌اش آب بیاورد. در فصل‌های خشک، نی‌آ و خانواده‌اش به اردوگاهی در کنار یک دریاچه می‌روند و نی‌آ آنجا باید کف دریاچه را با دستانش بکَند تا مقدار کمی آب گل‌آلود به دست بیاورد.
سلوا، پسری 11 ساله، در مدرسه است که صدای شلیک و انفجار می‌شنود. معلمش به سلوا و دوستانش می‌گوید که فرار کنند و به روستایشان برنگردند چون برایشان خطرناک خواهد بود. سلوا از خانه و خانواده‌اش می‌گریزد و خیلی زود به گروهی از مردان که آنها هم دارند از جنگ فرار می‌کنند می پیوندد، اما سلوا یک روز بیدار می‌شود و می‌بیند که آنها او را تنها گذاشته و رفته‌اند..


خرید کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب
جستجوی کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب در گودریدز

معرفی کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب از نگاه کاربران
فوق العاده تاثیر گذار و خواندنی
کتاب ترسناکی بود نه از نظر ژانر بلکه از نظر ماجراهایی که فقط چند کشور اونور تر میفته و اونم توی قرن ۲۱ و هیچ فردی هیچ اهمیتی راجبش نمیده داستان مردمی که میگن اب اشامیدنی تمیز یه خیال و فقط به اب گل الود برکه های خشک شده هم راضین و افرادی که زرای زنده موندن شیش ماه با پای پیاده کشورشون رو میرن تا به کمپ های پناه جویان برسن
من تعجب میکنم که این کتاب برای کودک و نوجوان طبقه بندی شده چون وقتی من میخوندمش با توجه به واقعی بودن ماجرا و بیش از حد تلخ بودن و وحشتناک بودن سرگذشت این فرد این کتاب به شدت شبیه به
A long way home (فیلم lion) بود
و برای کسایی که از اون عنوان خوششون اومده خیلی پیشنهاد میشه

مشاهده لینک اصلی
سودان از 1983 درگیر جنگ داخلی می‌شه. دولتی که در شمال سودان-قسمت مسلمان‌نشین- استقرار یافته‌ می‌خواد اسلام رو به عنوان دین رسمی کشور اعلام کنه. جنوبی‌ها که دین متفاوتی دارند علیه این تصمیم شورش می‌کنند. سلوا پسر یازده ساله اهل سودان جنوبیه. قصه‌ی او از سال 1985 روایت می‌شه و ما ماجرای فرار آدم‌ها از روستا و رهسپار شدن به سمت اردوگاه‌های پناهندگی اتیوپی و کنیا رو دنبال می‌کنیم. نی‌آ هم یک دختر یازده ساله‌ست اهل سودان جنوبی. قصه‌ش از سال 2008 روایت می‌شه وقتی که روستاشون گرفتار بی‌آبیه و دخترک باید تمام روز رو پیاده بره تا یک برکه و بشکه‌ای رو پرآب بکنه و برگرده. ماجرای بی‌آبی این روستا رو دنبال می‌کنیم تا وقتی که با حفر چاه اوضاعشون بهتر می‌شه. قسمت نی‌آ از یک و نیم صفحه اول هر فصل فراتر نمی‌ره و قصه‌‌ی سلوا قصه‌ی اصلیه. صد و دوازده صفحه برای این قصه کمه یا نویسنده از پسش برنیومده چون تندتند از وقایع رد می‌شه و خیلی فشرده‌ست. داستان واقعیه ولی چیزی که می‌خواد آمریکای نجات‌دهنده‌ی قشنگ رو یواشکی اون گوشه وصف کنه تحملش سخته. آمریکایی که بیشتر خیابون‌هاش تمیزه و پر از آدمای سفیدپوسته و زبان انگلیسی بامزه‌ای داره و بچه‌های بدون خانواده‌ در اردوگاه‌های پناهندگی(بهشون می‌گن پسران گمشده) رو می‌پذیره و می‌ده به خونواده‌های جدید آمریکاییشون و بچه‌ها توی اردوگاه خداخدا می‌کنند که این فرصت نصیبشون بشه. هر کسی رو هم نمی‌پذیره، اونا فقط بچه‌های سالم رو می‌پذیرن. توی فصل سیزدهم کتاب صحنه‌ی خارج کردن پناهنده‌ها وصف می‌شه. جایی که در اردوگاه باز می‌شه و سربازها جمعیت رو هدایت می‌کنند به سمت یک رودخونه و مجبورشون می‌کنند که از رود رد شن. من برام سخته بنویسم که چه اتفاقی میفته پای رود و وقت خوندن کتاب رو بستم و گفتم چقدر وحشتناک. البته که از این قسمت هم تند گذشته و اون قدر قوی نیست توصیف که جزئیات رو روشن کنه ولی من هنوز بلد نیستم این رو باید نوشت برای نوجوون یا نه. همه‌ی این‌ها باعث می‌شه بگم در کل روایت سطحی‌ایه از یک اتفاق واقعی. در طول قصه خیلی از دینکایی یا نوئری بودن می‌خونیم و سلوای دینکایی نشون می‌ده که بین این دوتا فرق نمی‌گذاره. می‌تونست داستان خوبی باشه برای این که سر گفتگو درمورد اختلاف‌های قوم و قبیله‌ای و نژادی رو باز کنه. از خوندش پشیمون نیستم و به نظرم باید نوشت از این اتفاق ولی چطوری نوشتن هم مهمه و راستش یه کم حرص خوردم

مشاهده لینک اصلی
** هشدار اسپویلر ** پس از خواندن این کتاب، متوجه شدم که بسیاری از مکان های دیگر در جهان چه غم انگیز یا فقیر هستند. در حالی که من در خانه بودم، بازی می کردم یا خوردن غذای شگفت انگیز، مردم گرسنه و مرده بودند. جنگ مرگ. دوستان. چند لحظه غم انگیز بود، اما در نهایت خوشحال شدم. این خیلی چیزها را به من آموخت، مانند اینکه اگر شما در تلاش برای موفقیت باشید. Salva در تلاش بود و در نهایت آن را به هر دو اردوگاه انجام داد. او همچنان در تلاش برای جمع آوری پول برای سودان پس از رسیدن به آمریکا ادامه داد و او در نهایت به ساخت چاهها کمک کرد. این واقعا برای من سخت است که با این کتاب ارتباط برقرار کنم، زیرا نمیتوانم به درد مردم سودان آسیب برسانم، اما می توانم به کارهای سخت افزاری کمک کنم. هر کس به من این را می گوید، معلمان من، والدین من، دوستان من است. در ابتدا واقعا این را باور نکردم، اما بعد از اینکه این کتاب را خواندم، شروع کردم به باور کردن آن کمی بیشتر.

مشاهده لینک اصلی
پس از خواندن این کتاب، احساس کردم قلب من توسط یک فلش سوراخ شده است، درست در مرکز، گاو نر. داستان غم انگیز بود، اما در پایان، پایان خوش بود. یکی از قسمتهایی بود که فکر میکردم بیشتر دلهره آور بود. اگر این کتاب را بخوانید، ممکن است به یاد داشته باشید. این قسمت زمانی بود که دکل Salvas توسط سارقین توسط سارقان خود در بیابان به ضرب گلوله کشته شد. و بخش تحریک کننده ترین آن این است که آنها خندیدند ... آنها خندیدند! آنها فقط کسی را کشتند! در ابتدا فکر کردم این غیرانسانی است. اما بعد از اینکه من کمی درباره تاریخ و فرهنگ سودان می دانم، متوجه شدم که @ normal @. در انتها، @ به پایان رسید @ به اصطلاح تعمیر شده بود، زیرا در ابتدا تمام راه را به پایان رسانده بود، بیشتر داستانهای غم انگیز و غم انگیز بود. نیس خسته کننده زندگی داستان زندگی تهدید کننده Salvas. در نهایت، همانطور که ممکن است بدانید، دو ملاقات، جوان نایا و سالوا بزرگ شده است. نی می تواند به مدرسه برود، به خاطر خوبی که Salva و خدمه اش را از بین برده اند (من به جزئیات بیشتر و خاصی از داستان نمی گویم چون من یک اسپویلر نیستم). من حدس می زنم این می تواند پایان خوش است. این خودتان را بخوانید، من واقعا از آن لذت بردم. من این کتاب را به همه مردم توصیه می کنم، به غیر از بسیار حساس و به راحتی تحت تأثیر قرار می گیرند، به راحتی در معرض آسیب قرار می گیرند و یا به راحتی حرکت می کنند. این به این دلیل است که این نوع افراد ممکن است در وسط این کتاب گریه کنند! من نمی توانم به این داستان پیوند بزنم. من فقط نمی تونم این نوع @ true @ داستان ها بسیار نادر است، اما در نهایت، ممکن است برای بعضی افراد رایج باشد. من آرزو می کنم که دیگران بتوانند این کتاب را بخوانند تا تفکر مشابهی به من داشته باشند و در واقع سعی کنند به نوعی از مردم مانند نیا و سلوا کمک کنند.

مشاهده لینک اصلی
شما ابتدا باید بدانید که این کتاب یک کتاب کودک است - در غیر این صورت سبک نوشتاری خاموش خواهد شد. این یک داستان دلهره آور پسر (Salva) است که در طول جنگ مذهبی میان آفریقاییان عرب و آفریقایی در سودان از پدر و مادرش جدا شده است. او به یک گروه می پیوندد و آنها ابتدا سعی می کنند راه خود را به اتیوپی برگردانند و سربازان آنها را به قتل برسانند و مجبور به پریدن به یک دریاچه پر از تمساح می شوند. او سپس یک و نیم سال با یک گروه به سمت کنیا و سپس امریکا می رود. این کتاب در مورد آنچه که در تلاش های بسیاری برای فرار از جنگ در روستای خود اتفاق می افتد، می پردازد. هر چند که شما به صورت فصلی به نیا، یک دختر آفریقایی جوان که بعدا به پایان سرگذشت عجیب و غریب به Salva متصل می شود، دریافت می کنید. نیا داستان خوبی دارد اما ساختار داستان اصلی را قطع می کند و شخصیت Salvos در وسط تخت می افتد، برخی از قسمت هایی از داستان را می گذارد، مانند خانواده اش، با انتهای شلوغ، در حالی که بخش های دیگر به نظر غیر واقعی هستند. این می تواند برای بچه های مورد علاقه (مانند خواهرزاده من که می خواست بدانم: اما آنچه در مامان اتفاق افتاده بودfuddling). کتاب بزرگ برای یک کودک که فقط در مورد تاثیرات جنایاتی که کودکان آنها در سراسر جهان در سراسر جهان با آن روبرو هستند، یاد گرفته است. داستان یک Salva یک حرکت است.

مشاهده لینک اصلی
جنگ داخلی طولانی در سودان این کشور را نابود کرد و مردم را ویران کرد. پارک متناوب داستان دو کودک سودانی، یک پسر از دست رفته، مجبور به فرار از روستای خود را در طول یک حمله و پناه در اتیوپی، و یک دختر جوان که برای مایل پیاده روی هر روز به جمع آوری آب برای خانواده اش. یک داستان کوتاه و قدرتمند که توضیح می دهد جنگ میان سودان به کودکان و یک پسر امید و شجاعت است.

مشاهده لینک اصلی
من الان در حال سخن گفتن هستم هیچ حرفی برای توصیف این کتاب وجود ندارد. شگفت انگیز بود. همچنین نوشتن بسیار خوبی داشت. من نمی توانم کتاب را پایین بیاورم. من نمی تونم باور کنم که یک کتاب را در عرض دو روز به اتمام رساندم. این چقدر من در کتاب بودم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب


 کتاب کلمه ای که زندگی شما را تغییر می دهد
 کتاب سفال شکسته
 کتاب اسطوره های یونان و روم
 کتاب نه تنبیه نه تشویق
 کتاب بازجویی از صدام
 کتاب مرگ پیام آور