کتاب یکی مثل همه

اثر فیلیپ راث از انتشارات نشر چشمه - مترجم: پیمان خاکسار-ادبیات آمریکا

رمانی با روساختی ساده که در آن نویسنده، روند زندگی و زوال تدریجی و مرگ قهرمان بی‌نام داستان را بیان می‌کند. داستان با مرگ شخصیت اصلی رمان و مراسم خاکسپاری او آغاز می‌شود. در ادامه راث بدون طول و تفصیل زیاد به شرح مختصری از زندگی قهرمان می پردازد؛ داستان علایق او، بیماری‌هایش، ازدواج‌ها و خیانت‌ به همسرانش ودر نهایت مرگ او. با وجود اینکه لحن داستان نا امید‌کننده است اما در جاهایی نیز لحظات خوش زندگی او بازگو می‌شود.


خرید کتاب یکی مثل همه
جستجوی کتاب یکی مثل همه در گودریدز

معرفی کتاب یکی مثل همه از نگاه کاربران
@ولی من نمی تونم. دیگه نمی تونم این درد رو تحمل کنم. داره همه چیز رو تحت الشعاع قرار می ده.بعضی وقتا فکر می کنم حتا یک ساعت دیگه هم نمی تونم ادامه بدم. به خودم می گم توجهی بهش نکن. به خودم می گم درگیرش نشو. این فقط یه جور وهمه،یه جور عذاب موقته،بیشتر از این نیست.تسلیمش نشو،باهاش همکاری نکن.طعمه ش رو گاز نزن.بهش واکنش نشون نده.تمام نیروت رو به کار ببر.یا تو سوار اونی یا اون سوار تو،انتخاب با خودته!روزی یک میلیون بار اینو با خودم تکرار می کنم،انگار که دارم با جرالد حرف می زنم و بعد یک هو می بینم وسط سوپرمارکت روی زمین دراز شدم،همه چیز برام بی معنا می شه. من رو ببخشید،از گریه متنفرم@
به او گفت: @ همه مون بدمون می آد،ولی همه مون گریه می کنیم.@

صفحه 75 ،یکی مثل همه ، فیلیپ راث

مشاهده لینک اصلی
آدم میتونه هر چیزی رو تحمل کنه، حتا اگه اعتماد آدم هم خدشه‌دار بشه باز اگه طرف اشتباهشو گردن بگیره میشه کاری کرد. با این که ارتباط زن و شوهری دیگه متفاوت میشه، ولی باز هم میشه ادامه‌ش داد. ولی دروغ گفتن، دروغ گفتن خیلی کار پستیه، یه جور بازی دادن تحقیرآمیز نفر مقابله. تو طرف مقابلت رو نگاه می‌کنی که داره بدون داشتن اطلاعات کافی زندگی میکنه، یا بهتر بگم خودشو مسخره‌ی خاص و عام میکنه. دروغگویی پیش پاافتاده است و در عین حال حیرت آور، مخصوصا اگر کسی باشی که دروغ بهش گفته شده. آدمایی که شما دروغگوها بهشون خیانت می‌کنید لیست بلندبالایی ار توهین‌هایی که به اونها شده تو ذهن‌شون می‌سازند و بعد از چند وقت دیگه نمی‌تونن به چیزی جز اون فکر کنند. می‌تونن؟

از متن کتاب

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب یکی مثل همه


 کتاب 8 عادت زنان موثر
 کتاب میشل اوباما شدن
 کتاب هنر گوش دادن
 کتاب نیمه تاریک وجود
 کتاب قهرمانان تاریخ
 کتاب زندگی خانوادگی