معرفی کتاب گل هایی به یاد آلجرنون

اثر دانیل کیز از انتشارات معین - مترجم: مهرداد بازیاری-ادبیات آمریکا

ارسال شده توسط ایران کتاب در تاریخ دوشنبه 23 بهمن 1396
Flowers for Algernon is a science fiction novel written by Daniel Keyes. The story of a mentally disabled man whose experimental quest for intelligence mirrors that of Algernon, an extraordinary lab mouse. In diary entries, Charlie tells how a brain operation increases his IQ and changes his life. As the experimental procedure takes effect, Charlies intelligence expands until it surpasses that of the doctors who engineered his metamorphosis. The experiment seems to be a scientific breakthrough of paramount importance--until Algernon begins his sudden, unexpected deterioration. Will the same happen to Charlie?


خرید اینترنتی کتاب گل هایی به یاد آلجرنون
معرفی کتاب گل هایی به یاد آلجرنون
جستجوی کتاب گل هایی به یاد آلجرنون در گودریدز

معرفی کتاب گل هایی به یاد آلجرنون از نگاه کاربران
6.0 ستاره در لیست من از تمام وقت علاقه مندی ها این کتاب تأثیر عاطفی بر من مهم بود. من تقریبا 17 سال پیش خواندن آن را داشتم و هنوز هم در ذهنم به عنوان یکی از داستان های SF که قلب ترغیب شده بود نوشته شده است. این یک کتاب کوتاه است و به راحتی قابل خواندن است (تا آنجا که بتواند سریع از آن عبور کند) اما خیلی، بسیار قدرتمند است. بالاترین توصیه های ممکن! برنده: جایزه سحابی برای بهترین داستان علمی تخیلی (1967) نامزد: جایزه هوگو برای بهترین جایزه علمی تخیلی اختصاص داده شده به فهرست Locus از همه زمان بهترین داستان علمی تخیلی

مشاهده لینک اصلی
این یک کتاب واقعا خوب بود که تا حدودی از دست رفته بود. من فیلم چارلی را سالها پیش دیدم، اما واقعا آن را به یاد نمی آورم. من شک دارم که کتاب را فراموش میکنم چارلی گوردون مردی است که در 30 سالگی او دارای معلولیت های یادگیری است. او از 17 سالگی پس از گذراندن والدینش به مؤسسه، خود را در حال زندگی است. یک دوست خانوادگی او را از آنجا نجات داد و در نانوایی او کار را انجام داد. تمایل چارلیز برای یادگیری و نگرش کلی او، او را به توجه برخی از دانشمندان که تجربه در بهبود اطلاعات را به ارمغان آورد. در حال حاضر موفق ترین فرد آزمایشی او، الجنرون است که یک موش سفیدی است که در حال اجرای مارپیچی نابغه بوده و قادر به ضرب و شتم چارلی بوده است. الجنرون تنها موضوعی بود که مدت زمان قابل توجهی بعد از جراحی افزایش هوش خود را حفظ کرد. چارلی تحت عمل قرار می گیرد و IQ او به تدریج از 75 به 185 می رسد. این کتاب گاهی اوقات به عنوان داستان علمی تخیلی طبقه بندی می شود، اما من آن را نمی بینم. شاید در آن زمان که تغییرات ناشی از این تحقیق صورت نگرفت، غیرممکن بود اما من مطمئن نیستم که این بیشتر درست باشد. تغییرات دقیق در اطلاعات ممکن است ممکن نباشد، اما علم اکنون می تواند در نابینایان و شنوایی در ناشنوایان بازنویسی کند و این افراد احتمالا تغییرات قابل توجهی در زندگی شان دارند. داستان چارلیز در مجلات گزارش شده است که او مورد نیاز است، بنابراین ما پیشرفت خود را نه تنها IQ خود را می بینیم، بلکه درک او از جهان نیز تغییر می کند. مزایا و معایب آن به چارلیز توانایی های فوق العاده جدید وجود دارد. رشد احساسی او باید با رشد فکری وی ادامه یابد. این یک داستان در حال حرکت بود و من واقعا از آن لذت بردم. من به کتاب های صوتی گوش داده شده توسط Jeff Woodman صحبت کردم. او کار بسیار خوبی از نشان دادن پیشرفت چارلیز بیان خود و درک او از شرایط او بود.

مشاهده لینک اصلی
این یک کتاب عالی است که مزایای هوش و ناکارآمدی آن را در سناریوی سبک می گیرد و حتی به طور چشمگیری آن را امتحان می کند. نویسنده موضوعاتی چون اخلاق و علم را تشویق می کند و حتی زندگی خود را مورد سوال قرار می دهد.

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را دوست داشتم زیرا من نیز یک موش کثیف برای یک دوست دارم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب عالی من متوجه نشدم که یک کتاب کلاسیک بود وقتی که ابتدا شروع کردم، آن را دیدم، نام و پوشش را دوست داشتم و تصمیم گرفتم آن را بخوانم. به خاطر شیوه ای که در آن نوشته شده بودم، ابتدا به این نتیجه رسیدم که با آن روبرو شدم. و من آن را دوست داشتم چه چيزي آرزو مي کنم چارلي متفاوت به نظر برسد. قلب من برای او صدمه دیده است.

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب گل هایی به یاد آلجرنون


#ادبیات اقتباسی - #داستان علمی تخیلی - #ادبیات آمریکا - #ادبیات داستانی - #ادبیات نوجوان - #ادبیات کلاسیک - #دهه 1960 میلادی - #تازه های ایران کتاب - #جایزه ی نبیولا - #لیست برترین رمان های ادبیات نوجوان - #انتشارات معین - #دانیل کیز - #مهرداد بازیاری
#انتشارات معین - #دانیل کیز - #مهرداد بازیاری
کتاب های مرتبط با - کتاب گل هایی به یاد آلجرنون


 کتاب کتاب عجایب : وانیز برگ اوهایو
 کتاب النور و پارک
 کتاب مخمصه
 کتاب ریشه ها
 کتاب و کسی نماند جز ما
 کتاب در باغ حیوانات