کتاب گزینه ب

اثر شریل سندبرگ از انتشارات نشر نوین - مترجم: لیلا ثریاصفت-ادبیات آمریکا

یک کتاب قدرتمند، الهام بخش و آموزنده در زمینه ساختن انعطاف پذیری و دوام آوردن در مواجهه با سختی های اجتناب ناپذیر زندگی.

شریل سندبرگ پس از مرگ ناگهانی همسرش احساس می کرد که دیگر او و فرزندانش هرگز از صمیم قلب شاد نخواهند شد و رنگ واقعی شادی را به خود نخواهند دید. او می گوید: «احساس می کردم در یک خلا گرفتار شده و به یک پوچی عمیق در قلبم رسیده بودم و این حالت باعث می شد حتی نتوانم درست نفس بکشم.» دوستش، آدام گرانت، که روانشناسی در دانشگاه وارتون بود به او گفت که باید مراحل سخت و دشواری را بگذارند تا بتوانند از این تجربیات طاقت فرسا بهبود یابند و دوباره به زندگی برگردند. همه ما با یک میزان انعطاف پذیری ثابتی به دنیا نیامده ایم. انعطاف پذیری همانند عضله ایی است که باید رویش کار کنیم و آن را بسازیم.

این کتاب ترکیبی از بینش ها و ایده های شخصی شریل با تحقیقات آگاهی بخش آدام در زمینه توانایی مواجهه با سختی ها می باشد. شریل با شروع داستان از جایی که متوجه مرگ همسرش، دیو گلدبرگ شد، برایمان از غم و اندوه حاد و انزوایی که بعد از آن برایش به وجود آمد، می گوید. اما این کتاب تنها به موضوع زندگی شریل نمی پردازد و پا را فراتر گذاشته و می گوید که چگونه مردم در طیف های مختلف تواسته اند به سختی هایی همچون بیماری، از دست دادن شغل، تجاوز جنسی، بلایای طبیعی و خشونت جنگ غلبه نمایند. داستان زندگی همه این انسان ها ظرفیت روح انسان را برای استقامت و کشف دوباره شادی نشان می‌دهد.

انعطاف پذیری و مقاومت، از اعماق وجود ما و حمایت هایی که در بیرون وجود دارد، نشات می گیرد. حتی بعد از عمیق ترین و وحشتناک ترین حوادث، می توان با رسیدن به معنا و مفهومی عمیق تر و به دست آوردن لذت و شادی بیشتر در زندگی رشد کرد. «گزینه ب» نحوه کمک به دیگران در شرایط بحرانی، بالا بردن حس همدردی با دیگران، پرورش کودکان قوی و محکم و داشتن یک خانواده و جامعه منعطف را به ما نشان می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، پست معرفی کتاب «گزینه ب» در وبلاگ نشر نوین را مطالعه نمایید.


خرید کتاب گزینه ب
جستجوی کتاب گزینه ب در گودریدز

معرفی کتاب گزینه ب از نگاه کاربران


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب گزینه ب


 کتاب مرگ و دختر جوان
 کتاب چشم
 کتاب هنر عاشقی
 کتاب گفتگو بین استادان بلندمرتبه
 کتاب ژاکت آبی
 کتاب روان درمانی گروهی