کتاب چرا عاشق می شویم

اثر هلن فیشر از انتشارات ققنوس - مترجم: سهیل سمی-ادبیات آمریکا

عشق او باز اندر آوردم به بند کوشش بسیار نامد سودمند

عشق دریایی کرانه ناپدید کی توان کردن شنا ای هوشمند

عشق تجربه‌ای زیبا و لذت‌بخش است اما هم می‌تواند موجب سعادت شود و هم موجب یأس و غم. اما این احساس سرکش و بی‌ثبات به راستی چیست؟

دکتر هلن فیشر برای درک این تجربه‌ی عمیق انسانی، ادبیات فرهنگ‌های مختلف و یافته‌های تاریخی بسیاری را مطالعه کرده است، تجربه‌ی عشق در میان عده‌ای از مردم دنیا را شنیده و به بررسی آن پرداخته است. او بر این باور است که قابلیت و ظرفیت عشق رمانتیک با بافت و ساختار مغز انسان ارتباطی تنگاتنگ دارد. او نقشه‌ی جدیدی از پدیده‌ی عشق ارائه می‌کند. دکتر فیشر با اسکن مغز افراد بسیاری درمی‌یابد زمانی که فردی عاشق می‌شود مناطق خاصی از مغز او با افزایش جریان خون روشن می‌شود. از نظر او عشق رمانتیک فقط یک احساس نیست، بلکه یک نیرو است که موتور مغز را به حرکت وامی‌دارد. عاشق شدن حتی می‌تواند تغییر شدیدی در خودآگاهی ایجاد کند.

دکتر فیشر در کتاب «چرا عاشق می‌شویم» پاسخ‌های تازه‌ای برای پرسش‌هایی کهن دارد که سالیان دراز ذهن آدمی را به خود مشغول کرده است. او به ما خواهد گفت که عشق چیست؟ چطور عاشق می‌شویم؟ وقتی عاشق می‌شویم مغز ما چگونه کار می‌کند؟ و چگونه می‌توانیم آتش عشق را زنده نگه داریم؟

http://sarbook.com/product/349167


خرید کتاب چرا عاشق می شویم
جستجوی کتاب چرا عاشق می شویم در گودریدز

معرفی کتاب چرا عاشق می شویم از نگاه کاربران


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب چرا عاشق می شویم


 کتاب ثروت مشترک
 کتاب زندگی شجاعانه
 کتاب روش تحقیق در مدیریت تبلیغات و برند
 کتاب دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم
 کتاب سفر عشق
 کتاب حالا بی حساب شدیم