کتاب مدرسه کیفی

اثر ویلیام گلسر از انتشارات سایه سخن - مترجم: علی صاحبی-ادبیات آمریکا

A bestseller with over 90,000 copies sold in its first edition, this expanded edition explains that traditional coercive management in school is the root of todays educational problems. This should be required reading by every school administator, every teacher, every board member and all university faculty involved in the training of teachers. Denouncing conventional coercive teaching methods as counterproductive, an education expert advocates a less adversarial method of education.


خرید کتاب مدرسه کیفی
جستجوی کتاب مدرسه کیفی در گودریدز

معرفی کتاب مدرسه کیفی از نگاه کاربران
مدارس کیفی در فراهم ساختن محیط آموزشی شاد و پویا که در آن معلمان و دانش‌آموزان با هم رابطة رضایتمندی دارند و هر دو از انجام کار کیفی لذت می‌برند و احساس ارزشمندی می‌کنند، برای گلسر توفیقی آموزشی و تربیتی محسوب می‌شود.
گلسر این کتاب را برای فراهم ساختن چارچوب نظری برای معلمان و برنامه‌ریزان مدارس نوشته است. وی هدف از نوشتن این کتاب ارائة یک چارچوب راهنما برای چگونگی مدیریت دانش‌آموزان است تا با آن‌ها به‌گونه‌ای رفتار شود که بیشترشان بتوانند و بخواهند در کلاس کاری کیفی انجام دهند. باید بپذیریم که غیر از «کار کیفی» هیچ چیز دیگری نمی‌تواند به مشکلات ما در مدارس پایان دهد.
گلسر بر این باور است که: «نوجوانانی که در مدارس کیفی تحصیل می‌کنند، درگیر رفتارهای خودتخریبگر نخواهند شد و سرمایة جامعة خود محسوب می‌شوند.


مشاهده لینک اصلی
ايده كتاب جالب و قابل تأمل بود اما خيلي با نثر و شيوه بيان اون نتونستم ارتباط برقرار كنم .
بنظر مي رسه انگار متن كتاب از يك سلسله سخنراني استخراج شده و انسجام لازم رو نداره و در بخش هاي ابتدايي تكرار مطالب زياده.
اما در كل به همه كساني كه به موضوعات آموزشي تربيتي و نظريه انتخاب گلاسر علاقه مند هستند اين كتاب رو پيشنهاد مي كنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب مدرسه کیفی


 کتاب دینامیت موفقیت
 کتاب خرده ریز
 کتاب ثروتمندترین مرد بابل
 کتاب آخرین مصاحبه
 کتاب رک و راست باشید
 کتاب متفاوت بیندیشید