کتاب ماه بر فراز مانیفست

اثر کلر وندرپول از انتشارات افق - مترجم: کیوان عبیدی آشتیانی-ادبیات آمریکا

در كتاب «ماه بر فراز مانيفست» اشاره به جنگ جهاني اول، شيوع آنفلوآنزا، مرگ و مير جمعي، خشكسالي در بعضي ايالت هاي آمريكا و ركود اقتصادي دهه 1930 از جمله موضوعاتي اند كه نويسنده در قالب داستان به آن ها اشاره كرده است...

در متن داستان مي خوانيم كه «آقاي گيدئون شغل ثابتي ندارد و دائم در سفر است و دخترش آبيلين را هم با خود مي برد. پدر كه نگران آبيلين است او را به شهر مانيفست مي فرستد كه رازهايي دارد. دوشيزه سادي، پيشگوي شهر داستان هايي براي آبيلين تعريف مي كند كه همه مردم مانيفست در آن ها حضور دارنند جز پدرش!.» اما راز پدر در اين شهر چيست؟!!! و اكنون با مطالعه داستان به اين راز ها پي خواهيم برد.


خرید کتاب ماه بر فراز مانیفست
جستجوی کتاب ماه بر فراز مانیفست در گودریدز

معرفی کتاب ماه بر فراز مانیفست از نگاه کاربران
در حالی که من ماه را بیش از مانیفست لذت می بردم و فکر کردم که آن را به خوبی نوشته شده است، من چند نگرانی در مورد آن داشتم. جایزه نیوبری به یک کتاب بر اساس درخواست تجدید نظر داده نمی شود و من فکر می کنم که عوامل متعددی بر این موضوع تاثیر گذاشتن و قابلیت استفاده با بچه ها تاثیر خواهد گذاشت. به طور کلی، آن را کمی طولانی و پیچیده برای سن به نظر می رسد برای آن در نظر گرفته شده است. با یک قهرمان 12 ساله، این کتاب ممکن است برای بچه ها چند سال جوانتر باشد، می گویند 9-12 ساله. با این حال، در 368 صفحه و داستان با چهار روش مختلف - داستان ابلیس، داستان های خانم سایدز، بریده های روزنامه ها و نامه های NEDS صحبت می کرد - کمی طولانی و پیچیده برای مخاطبان است. همچنین در زمانهای مختلف به آن پرداخته شده و دارای دو کاراکتر نستعلیق است که به این معنی است که این کتاب به کمک جدی برخی از معلمان نیاز دارد. دانش آموزان دوره کارشناسی من برخی از تکرار بین چهار داستان های مختلف را آزار دهنده می دانند و متوقف شدن خواندن یک رسانه را متوقف می کنند، اما من از تأیید داستان و دیدگاه های مختلف لذت بردم. من همچنین یک خواننده سریع هستم و میتوانم قسمتهایی را که کمتر جالب هستند حذف کنم. نگرانی ها را کنار بگذارید، کتاب بسیار شیرین است و پیام های بسیار خوبی دارد، شخصیت های جالب و نمادها و تصاویر زیبا. به نظر می رسد مانند ماهیتا یک Shard، ماه بیش از مانیفست به عنوان یک فروش سخت، به جز بچه هایی که در حال حاضر دانش آموزان باهوش و پرکار هستند، به نظر می رسد که یک شواهد برای تناقض وجود دارد. با این حال، بزرگسالان احتمالا از این کتاب لذت خواهند برد و ممكن است شور و شوق خود را برای كودكان گسترش دهند.

مشاهده لینک اصلی
من یک طرفدار از راوی قاتل و مردمی نیستم. من به طور خاص از رژیم افسردگی روستایی فراموش نخواهم شد، چرا که بسیاری از آن ها مرتفع شده اند. راه های کمیته نیوبری اغلب برای من مبهم است. همه اینها این است که بگویم من انتظار نداشتم که این کتاب را دوست داشته باشم اما انتظار نداشتم از آن متنفر باشم. ممکن است نفرت بیش از حد قوی باشد، اما به نظر من آن را به وضوح اولین رمان و نه به ویژه قوی است. در هر کجا به سر می برد، و بسیاری از طرح ها به نظر می رسد یا بی معنی است و یا آن را به سادگی گمراه اعتماد. رمز و راز بسیار اسرارآمیز نبود، و این قابل اعتماد نبود. حداقل آن را در آیه آزاد نوشته نشده است. من فکر می کردم برخی از آناکرینیسم ها. آیا پسر در سال 1918 واقعا می گوید که او @ را به @ چیزی نمیدهد؟ یا دختران @ knickers خود را در یک گره @ می گیرند؟ تعدادی از این یادداشت های جادویی من را از داستان خارج کردند. لحن قوسی که من را لرزید و من را ناراحت کرد، مثل اینکه نویسنده به بزرگسالانی که خواندن رمان را بر سر مخاطب منتخب قرار می دهند، به مخاطب می اندیشد. آنقدر که ممکن است، به عنوان دوست برگر من می گوید که Id آن را دوست نداشتن اگر آن را hadnt برنده Newbery. من فکر می کنم اگر آن را به دست آورد Newbery، من می خواستم نگاهی به پوشش و رفت و فریاد در جهت دیگر، بنابراین نقطه عطف آن است. به منزله افشاگری کامل، من هر ساله کتابهای افتخاری نیوبری را بخوانم، بنابراین، من در حال خوردن نیستم زیرا کتاب حیوانات من برنده نیست.

مشاهده لینک اصلی
من فکر کردم این یک رمان جذاب بود - می توانم درک کنم که چرا این سال گذشته جایزه نیویورک را به دست آورد. نوشتن خوب بود، شخصیت ها جالب بود و عمق واقعی داشتند، و داستان فقط تعادل درستی از شهرت و فانتزی شهر کوچک داشت. Vanderpool به وضوح تحقیق خود را انجام داده است - او موفق به انتقال طعم متمایز هم برای سال 1936 که در آن داستان اتفاق می افتد، و در سال 1918 که در خاطرات شهر نشان می دهد. این داستان به دنبال ابیلن تاکر، یک دختر 12 ساله است که پدرش او را برای تابستان (در حالی که در راه آهن کار می کند) را به سمت منافع، KS، جایی که او احساس می کند، به خانه می فرستد. Abilene احساس می کند توسط عمل پدرش صدمه دیده و مبارزه برای درک ارتباط خود را با آشکار، از همه کسانی که او می پرسد پاسخ های مبهم است. کشف جعبه نامه ها و یادداشت ها او را در تلاش برای پیدا کردن در مورد گذشته - از جمله هویت جاسوسی به نام @ Rattler @ می فرستد. آنچه او پیدا می شود موفق به شگفت زدن او - و خواننده است. من فکر کردم ودورلپول کار بسیار خوبی را در حفظ منافع هر دو داستان Abilenes و داستان هایی که او در مورد گذشته به چشم می خورد، انجام داد - من بیشتر از فصل پیش از آنچه پیش بینی می کردم، بیشتر حرکت می کردم. آنها بدون داشتن موعظه یا اخلاقی بودن، عمق واقعی بینش را نشان دادند. من فکر کردم این یک داستان قدرتمند بود - که بچه ها و بزرگسالان می توانند از آن لذت ببرند.

مشاهده لینک اصلی
مادربزرگم دوستش داشت و این کتاب را به من مشتاقانه توصیف می کرد اگر آن را در زمانی که بچه بودم منتشر می شدم؛ داستان تاریخی آن (در سطوح مختلف) و یک داستان با یک قهرمان قوی زن. او تا حدی داستان Abilene است، که از زمانی که می توانست به یاد بیاورد، ریل را با پدرش، گیدئون سوار کرد، اما او در تابستان 1936 در شهر Manifest، کانزاس، با Shady Howard باقی ماند واعظ انواع و ناهار محلی. ابیلین ترس می دهد که گیدئون از او رها شده است (چون او تبدیل به یک خانم @ یانگ شده است) اما او به زودی دوست می کند و با کمک یک جعبه نادر که او در اتاقش پیدا می کند، شروع به کشف گذشته و روابط او می کند به این شهر. این رمان همچنین داستان Manifest، یک شهر معدنکاری است که مهاجران را از سراسر جهان آورده و از طریق تحقیقات ابیلنز و کمک یک قصه گوی مجارستانی مرموز، ارتباطات بین شهر را در سال 1936 دیده و چگونه آن را در سال 1917 بود، زمانی که یک مرد جوان به نام جینکس به لام می آمد و با یک جوان جوان به نام ندی گیلن تماس می گرفت. تا زمانی که کتابی را نفهمیدم که یاد گرفتم آن را برنده جایزه نیویورک کردم، و من می توانم ببینم چرا.

مشاهده لینک اصلی
وای. این کتاب شگفت انگیز بود. Navigating Early @ خیلی خوب نیست، اما همچنان شایسته پنج ستاره خوب است. :) این نویسنده ... واقعا با کلمات خوب است. شیوه ای که او می نویسد فقط ... * شکوفه های شکوه است. باشکوه. راه او قادر به دوخت داستان با هم هستند و آنها را در یک شاهکار از یک پرده بافت می برد، فک پایین است. من نمیتوانم فهمید که چطور این کار را می کند، اما او واقعا خوب است. واقعا، خیلی خوب. من خواندن این کتاب را برای مدت طولانی به دلیل ... خوب، زندگی. اما این خیلی ارزش انتظار داشت. (و من آرزو می کردم زندگی ام را زودتر کند ... اما من از بین بردم.) جاسوس ها. یک شهر کوچک با یک گذرگاه مرموز. یادداشت های عجیب و غریب قبرستان محروم نکته هایی که داستان را بیان می کنند که هیچ کس از آن صحبت نمی کند، اما هر کس به یاد می آورد. خانواده. وفاداری دوستی. همه اینها را دارد همه چیز در یک داستان زیبای یک دختر پیچیده شده است که سعی در پیدا کردن جایی که او در این دنیای بزرگ قرار دارد. آماده شگفت زده شوید من بودم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ماه بر فراز مانیفست


 کتاب فراتر از رویا
 کتاب نغمه ی غمگین
 کتاب رئیس جمهور گم شده
 کتاب فضیلت خودخواهی
 کتاب جویندگان مقبره 1
 کتاب هانیبال