کتاب فرار از اردوگاه 14

اثر بلین هاردن از انتشارات نشر چشمه - مترجم: مسعود یوسف حصیرچین-ادبیات آمریکا

اردوگاه های زندانیان سیاسی کره ی شمالی دو برابر گولاگ های استالین و دوازده برابر اردوگاه های نازی ها عمر دارند. هیچ کسی که در آنها به دنیا آمده، فرار نکرده است، هیچ کس جز شین دونگ هیوک.

فرار از اردوگاه 14، از طریق داستان تکان دهنده ی حبس و فرار شگفت انگیز شین اسرار تمامیت خواه ترین حکومت جهان را افشا می کند. شین چیزی از وجود تمدن نمی دانست- او مادرش را رقیبی برای غذا می دید، نگهبانان او را یک خبرچین بار آوردند و شاهد اعدام مادر و برادرش بود.


خرید کتاب فرار از اردوگاه 14
جستجوی کتاب فرار از اردوگاه 14 در گودریدز

معرفی کتاب فرار از اردوگاه 14 از نگاه کاربران
بین 3 و 4 امتیاز!
گفته میشه در کره ی شمالی اردوگاه های کار اجباری ای وجود داره که از اردوگاه های کار استالین مخوف تره.
کتاب شرح وقایعیه که کاملا واقعی هستند. فردی به نام @شین@ اولین کسی هست که موفق میشه از این اردوگاه های کار که هیچ کس از وجودشون اطلاعی نداره فرار کنه. در این اردوگاه ها از آدما بیگاری می کشن، به شدیدترین روش های ممکن اونارو شکنجه می کنن، به علت عدم وجود تغذیه مناسب و بهداشت دچار سو تغذیه و انواع بیماری ها هستن. درصورت خوب کار کردن هر چند ماه یک بار به بعضی افراد فرصت @ازدواج جایزه ای@ داده میشه و میتونن یک شب رو با هم سپری کنن. اگر بچه ای هم به دنیا بیاد، باید همه ی عمر توی این اردوگاه زندگی کنه. بچه ها طوری تربیت میشن که به خاطر غذا به همدیگه خیانت کنن و خبرچینی کنن. مادر، فرزندش رو بخاطر غذا میزنه و فرزند بخاطر غذا مادرش رو به پای چوبه ی دار میفرسته! اگر کسی خودکشی کنه، تمام اعضای خانوادش اعدام میشن و ... اینا همه فقط بخش کوچیکی از وقایعیه که شین توی اردوگاه تجربه کرده.
داستان کاملا واقعیه اما توی بعضی خبرا خوندم که ظاهرا بعدها شین اظهار کرده که درمورد بیان جزئیات کاملا صادق نبوده.
شرح خاطرات شین به شدت دردناک و دلخراش بود و نکته ی جالبش برای من این بود که این وقایع اصلا مربوط به گذشته نیستن و مرتبط با چند سال اخیر هستن. تصور اینکه هنوز یه عده ای از مردم دنیا به عنوان برده استفاده میشن هم دردناکه.. از طرف دیگه بنظرم قلم نویسنده ی کتاب اصلا خوب نبود. کتاب با توجه به اتفاقات متفاوتی که شرح میده، میتونست خیلی خیلی جذاب تر باشه ولی نویسنده به قدر کافی قدرت پرداختش رو نداشته.

مشاهده لینک اصلی
من به شخصه نه تنها نویسنده کتاب(بلین هاردن) بلکه خود شین رو هم قابل اعتماد نمیدونم
صحت و درستی کتاب رو به هیچ نحوی نمیشه تایید کرد
طبق گفته ی کره شمالی این کتاب حقیقت نداره ، کره شمالی شین رو فردی تحصیل کرده در کره شمالی معرفی میکنه که پدرش در یک تصادف آسیب دیده و مادر و برادرش هم به دلایل جرم هایی که داشتند اعدام شدند و میگه شین و خانواده اش در هیچ اردوگاهی نبودند و به گفته پدر شین وقتی که به دلیل مشکل قلبی در بیمارستان بستری بوده ، شین در سن 20 سالگی از خونه فرار میکنه (فرض رو کاملا بر دروغ گفتن کره شمالی میگیریم)
شین رو هم نمیشه فرد صادقی به شمارآورد
در طول نوشتن کتاب شین در ابتدا در مورد مرگ مادر و برادرش پنهان کاری میکنه و بعدا به این اعتراف میکنه (در طول نوشتن کتاب)که خودش باعث دستگیری مادر و برادرش شده
بعد از چاپ کتاب، در سال 2015 شین دوباره حرفاشو عوض میکنه با توجه با این منبع:
www.bbc.co.uk/news/world-asia-30869472
شین در کتاب گفته از بچگی در اردوگاه 14 به دنیا اومده و بزرگ شده و مادر و برادرش در اونجا اعدام شدن ولی حالا میگه در کمپ 18 به دنیا اومده و تا اعدام مادر و برادرش در اون کمپ بودند و بعد از اعدام ، شین منتقل میشه به کمپ 14
در کتاب شین اشاره داره به اینکه در سن 13 سالگی مورد شکنجه قرار گرفته ولی اکنون واشنگتن پست اشاره داره به این که شکنجه ها در سن 20 سالگی بودند نه 13 سالگی
بنابر این نمیشه زیاد به درستی این کتاب اعتماد داشت
کلیات ممکنه حقیقت داشته باشه(که ظاهرا تایید شدن) ولی جزییات نه
نمیگم کتاب دروغه و واقعیت نداره بلکه میگم که اون قدر ها هم کتابه قابل اعتماد نیست


مشاهده لینک اصلی
من می خواستم این کتاب را بخوانم تا نادیده گرفتن کلی من در مورد وضعیت کره را پر کنم. البته از آن جهل من که من مسئولیت است، اما آن را شگفت انگیز چگونه سوال این است که هرگز واقعا خطاب به رسانه ای که تنها متوقف (پس به صحبت) به تهدید هسته ای است. این کتاب می تواند در چند خط نظر، هر چند من فکر می کنم که باید توسط همه کسانی که، در کره جنوبی، می دانند که چه من می دانستم که تا دیروز را بخوانید:The کره شمالی در شرق ایالت آسیا با دیکتاتور شیطانی است که بمب اتمی @، بیدار شدن از خواب بیدار می شوید.

مشاهده لینک اصلی
ØØØÙÙ \"ÙØØØØØØØØØØØØØØØØØÙاÙ\"

مشاهده لینک اصلی
این نمونه ای عالی بود که شرایط سخت و ظلم و ستم می تواند شخصیت افراد را شکل دهد. شین، مرد جوان که از یک اردوگاه کار اجباری در کره شمالی فرار کرد، به زندان متولد شد و به یک زندگی آزاد وابسته است. بزرگترین تأثیری که این کتاب برای من گذاشت، نشان دادن این است که چگونه یک فرد میتواند فکرهای زندانیان را تغییر دهد. در این مورد، شین یک پیرمرد را دید که در اردوگاه شهادت را به او نشان داد و این اولین مهربانی بود که هر کسی تا به حال به او داده بود. شین در حال دیدن اینکه مردم به شرارت نرفته اند شروع به انتخاب خود در مورد رفتار او در اردو می کنند، که در نهایت منجر به فرار او می شود. بلین هاردن، روزنامه نگارانی که این مصاحبه ها را با مصاحبه با شین و دیگران تهیه کرده است، کار بسیار بزرگی را در برداشتن تاریخچه و آمار کره شمالی در روایت انجام می دهد بدون اینکه این روند را از بین ببرد. البته، از آنجا که این یادداشت Shins است، من با این واقعیت که نام بازماندگان حتی بر روی پوشش وجود ندارد، مشکلی داشتم. نام او @ WITH Blaine Harden @ برای این کتاب مناسب تر بود، بنابراین به نظر می رسد که هاردن سعی دارد تمام اعتبار را برای این خاطرات پیشگامانه به دست آورد.

مشاهده لینک اصلی
اول از همه من احساس بروز وحشتی و شدید نسبت به رژیم کره شمالی می کنم، اما بعد از خواندن این خاطرات، من حتی خجالت می کشم چون دنیا به آن اهمیت نمی دهد. پول؟ بله، این بار دیگر درگیر است و به جای آن حقوق بشر قرار دارد. قطعا من همچنان به خواندن کتاب هایی در مورد این موضوع ادامه خواهم داد. خوب است اطلاعات را از آن جا که هر کس هرچیزی را که در سال 2000 در کره شمالی اتفاق می افتد، نادیده می گیرد. شاید اخبار بایستی از صحبت کردن و متوقف کردن در مورد همان چیزهایی که تنها بخش غربی جهان را شامل می شود، صحبت کنند و بیشتر درباره نیمه دیگر صحبت کنند .

مشاهده لینک اصلی
دانش آموختگان High School در آمریكا بحث می كنند كه چرا رئیس جمهور روزولت بمبی راه آهن را به اردوگاه های هیتلر بمب گذاری كرد. فرزندانشان ممکن است از یک نسل از امروز بپرسند چرا غرب به تصاویر ماهواره ای واضحتری از اردوگاه های کیم جونگ ایل نگاه کرد و هیچ کاری نکرد. »این داستان شین است، مردی که در اردوگاه کار کره شمالی متولد شده و بزرگ شده است. در مورد بدترین جای ممکن در زمین. آنها تمام روز کار می کنند، آنها به سختی می خورند، آنها را تشویق می کنند که به اطرافیانشان اطرافشان، به خصوص خانواده هایشان، شگفت زده شوند. آنها شستشوی مغزی شده اند تا فکر کنند که بی ارزش هستند و باید از طریق کار سخت توبه کنند که واقعا من را به یاد شعار نازی ها بر روی ورودی اردوگاه های کار اجباری قرار می دهد:Arbeit macht frei = کار شما رایگان @ را تعیین می کند.) وحشت هایی که آنها باید تحمل کنند غیر قابل تحمل است و برخی از چیزهایی که در کتاب واقعا سخت است بخوانند .Shin موفق به فرار می شود و داستان خود را می گوید، اما شما می دانید چه؟ این اردوگاه ها برخی از موسسات فوق العاده مخفی زیرزمینی نیستند، هر کسی که با اتصال به اینترنت می تواند آنها را در Google Earth ببینید !!!! با توجه به آژانس اطلاعات کره جنوبی و گروه های حقوق بشر، این شش اردوگاه است که بدترین چیز در مورد همه چیز است. بزرگترین سی کیلومتری طول و عرض بیست و پنج مایلی، منطقه ای بزرگتر از شهر لس آنجلس است. حصارهای الکتریکی سیم خاردار که توسط برج های نگهبانی توسط گشت و گذار توسط مردان مسلح انجام می شود، بیشترین اردوگاه را محاصره می کنند. »و برای کسانی که می گویند: چرا باید درباره آنچه که در کره شمالی اتفاق می افتد مراقبت کنم؟ من می گویم: ما شهروندان جهان هستیم، امروز چه اتفاقی می افتد در کره شمالی ممکن است فردا در کشور شما رخ دهد، من سوریه هستم، بنابراین به من اعتقاد دارم که می دانم. این کتاب یک چشم انداز واقعی است، هر کس باید آن را بخواند. و شاید با آگاهی کافی می تواند چیزی در مورد آن انجام دهد و نه فقط ایستاده در حالی که یکی از بدترین tragidies انسان را می گیرد درست در زیر بینی ما.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب فرار از اردوگاه 14


 کتاب گذار منهتن
 کتاب گروه فشار اسرائیل و سیاست خارجی آمریکا
 کتاب راه های میان بر
 کتاب قصه های یک جورکی 2
 کتاب ایزدان هم
 کتاب چگونه بخواهید چگونه برسید