کتاب شهربانو

اثر سوزان فیشر استیپلز از انتشارات نشر چشمه - مترجم: سوسن ضیاء-ادبیات آمریکا

با استفاده از زمان کنونی و صدای خود Shabanu، این اولین رمان پر زرق و برق، خواننده را، با شگفتی شگفت آور، به زندگی و ذهن دختر پاکستانی شجاع، هوشمند پاک می کند. زندگی شاداب و بی رحمانه به Shabanu جوان قدرتمند است که خانه آن کویر پاکستان پاکستان است. دختر دوم در یک خانواده بدون پسران، او اجازه داده شده است که آزادی های بیشتر دختران مسلمان را ممنوع کند. اما هنگامی که یک برخورد تراژیک با یک مالک زمیندار قدرتمند و قدرتمند، برنامه های ازدواج خواهر بزرگترش را خراب می کند، شابانو از هر چیزی که از آن رویای خواسته شده است، فدا می شود. آیا او باید آنچه را که لازم است برای احترام به خانواده اش احترام بگذارد - یا به قلب خود گوش فرا دهد؟


خرید کتاب شهربانو
جستجوی کتاب شهربانو در گودریدز

معرفی کتاب شهربانو از نگاه کاربران
Shabanu داستان یک خانواده بیابان و تلاش آنها برای تحمل زندگی در یک جهان خشک و خطرناک است. Shabanu و خواهر او Phulan به سن رسیده است که در آن آنها هم اکنون می تواند ازدواج با مردان، اما ازدواج آنها از پیش تنظیم شده است. بسیاری از داستان ها در مورد فالان ها ازدواج های متفاوتی متمرکز هستند، در عین حال در حالی که از چالش های بیابان می ترسند. آنها یک انسان عشایری هستند و مجبور به مسافرت میشوند هر زمان که باران متوقف می شود برای آنها فراهم می شود. همه چیز عادی است تا تراژدی به خانواده برسد و زندگی شابنوس از حالت عادی به غیر قابل تحمل تبدیل شده است. او با یک تصمیم دشوار مواجه است، بین کسی که آزادی او را از بین می برد، و دیگری که ایمنی و امنیت خانواده اش را برای بقیه زندگی خود فراهم می کند. این یک کتاب عالی است تا دانش آموزان را بخواند تا آنها را کاملا متفاوت ببینند فرهنگ ها از خود ما. با این حال، داستان طول می کشد تا برای رسیدن خواننده در، که برای من تا نیمه راه از طریق کتاب انجام نشده است. اما اگر بتوانید به این نقطه برسید، شروع به عشق به داستان و احترام به شاابا می کنید، که با مشکلات بیشتری مواجه است، حتی می توانم تصور کنم.

مشاهده لینک اصلی
شابای 12 ساله با پدر و مادرش و خواهرش در صحرای پاکستان پاکستان زندگی می کند، جایی که پدرش شتر ها را می کشد. او و خواهر بزرگترش، Phulan، مشتاقانه پیش بینی ازدواج های آینده خود را. با این حال، آینده ی آنها به شدت تغییر می کند زمانی که یک حادثه با صاحبخانهWealthy و قدرتمند @ باعث مرگ فالان نایب شد. من فکر کردم این یک کتاب واقعا خوب است. شخصیت Shabanus بسیار دوست داشتنی است، و من واقعا مایل بودم راهی برای رفع آن وجود داشته باشد. من فکر می کردم این نیز جالب بود که تفاوت های فرهنگی نشان داده شده در کتاب را در مقایسه با فرهنگ آمریکای شمالی که من استفاده می کردم، بررسی کنم. یکی از چیزهایی که من متوجه شدم این بود که چقدر اهمیت دارد که همه چیز برای آنهاست - آنها 12 ساله هستند و بزرگسالان هستند، بنابراین خانواده هایشان برای آنها ازدواج کرده اند. Shabanu و Phulan واقعا در مورد ازدواجشان خوشحال هستند و می توانند به یکدیگر نزدیک شوند، تا زمانی که فالان نابود می میرد و وضعیت تغییر می کند.

مشاهده لینک اصلی
سحرآمیز دولتهای فرهنگی شابانو، یک دختر بیابان جوان است که در فرهنگی رشد می کند که در آن نقض قوانین خانواده اش یک کار خطرناک است. او یک نوجوان محرمانه و هوشمند است که برای حفظ این ویژگی ها تلاش می کند و هنوز هم از خانواده اش انتظاراتش را از دست می دهد. Shabanu با شتر خود زندگی خود را در صحرا دوست دارد، اما زمانی که خواهر بزرگترش ازدواج می کند، این زمان به پایان می رسد و Shabanu بعد از ازدواج خواهد بود. ازدواج آنها قبلا مرتب شده است، اما زمانی که همه چیز به سختی ناسازگار است، شاابا کسی است که قربانی می کند. درس در اینجا کار سختی را انجام می دهد، اما هنوز راهی برای روحیه شما پیدا کرده است. Shabanu می آموزد که چگونه اجازه ندهد شرایط قدرت درونی او را مختل کند. این کتاب بسیار در حال حرکت بود و من به زیبایی و غم و اندوه بزرگ در روحیه ای که رمان نقل مکان کرد، پیدا کردم.

مشاهده لینک اصلی
این داستان در یک حلزون با جزئیات مربوط به زندگی بیابان و فرهنگ مسلمان ایجاد می شود. فقط زمانی که طرح نشان دهنده پتانسیل آن به طور ناگهانی به پایان می رسد. نویسنده سعی می کند Shabanu را به عنوان یک دختر جوان قوی و به اصطلاح زیرنویس \"دختر باد\" بنویسد اما Shabanu به عنوان یک نوجوان معمولی غربی به صحرا و فرهنگ مسلمان غیر غربی فراخوانده می شود. برای این موضوع وقت و هزینه شما را نمی گذارم.

مشاهده لینک اصلی
وقتی این کتاب را خوانده ام، چشم هایم را گریه کردم. این یک کتاب شگفت انگیز بود. این غم انگیز بود چرا که من فکر می کردم که پدر و مادرش با دختر خونش اشتباه کرد !!!!! و حتی اگر خواهر او را دوست دارد، فکر می کردم که او اشتباه کرده است. Shabanu یک شخصیت عالی بود که پر از زندگی و شخص شگفت انگیز بود. من این کتاب را به افرادی توصیه می کنم که پرماجرا هستند اما نه افرادی که قلب ضعیف دارند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شهربانو


 کتاب گرگ دریا
 کتاب فرزندان هورین
 کتاب سفرنامه روسیه
 کتاب خال هدف
 کتاب راه موفقیت
 کتاب کنت دراکولا