کتاب سفر فلیشا

اثر ویلیام ترور از انتشارات مروارید - مترجم: الاهه دهنوی-ادبیات آمریکا

در رمان‌هاي «ويليام ترور» ـ نويسنده برجسته ايرلندي قرن بيستم ـ گذشته همواره نقش بسزايي ايفا مي‌كند و معمولا شخصيت‌هايي كه اختلافات مذهبي و سياسي گذشته بر زندگي‌شان سايه افكنده، دچار احساس گناهند و براي دست يافتن به آرامش و خوشبختي‌اي كه وجود ندارد، از واقعيت مي‌گريزند. ترور در داستان‌هايشان به زندگي يك فرد مي‌پردازد، اما در طول داستان اشاراتي به وقايع تاريخي ايرلند و تلاش‌هاي مردم اين سرزمين براي دست يافتن به استقلال دارد، زيرا مدام در صدد است كه حضور گذشته را در زندگي امروز يادآور شود. «سفر فليشا» ـ كه بعد از رمان «تورگنيف خواني» دومين اثر از اين نويسنده است كه به زبان فارسي برگردانده شده است ـ دو جايزة كتاب سال Whitbread و كتاب Sunday Express را از آن خود كرده و نامزد دريافت جايزه Irish Times International نيز بوده است. در اين رمان «فليشا» در جست‌وجوي پسري از «ايرلند» مي‌گريزد و وارد شهرهاي صنعتي انگليس مي‌شود، اما با مردي به نام «هيلديچ» برخورد كرده و پس از چندي درمي‌يابد كه وي قصد دارد او را به شمار ديگر دختراني بيفزايد كه اكنون به خاطراتش پيوسته‌اند. و اين آغاز ماجراهايي براي فليشا است.
منبع: ketab.ir


خرید کتاب سفر فلیشا
جستجوی کتاب سفر فلیشا در گودریدز

معرفی کتاب سفر فلیشا از نگاه کاربران
من به اندازه کافی خوش شانس بودم تا این مطلب را در سختافزار بخوانم و قبل از فیلم بیرون بیفتم، زیرا کتابهای فلپ کپی نکردند و شخصیت واقعی Hilditchs را خراشیده نکردند. من در واقع یک لحظه از وحی وحشتناکی را تجربه کردم. خوانندگان فقط در حال حاضر به کتاب می آیند ممکن است خوب به جست و خیز copybacks و فیلم قبل از خواندن. این که آیا شما این کار را انجام می دهید یا نه (و این فیلم کاملا شگفت انگیز است)، این داستان قطعا پنج ستاره Trevor برای کاراکتر های دقیق، عمیق و گسترده تر فرهنگی است.

مشاهده لینک اصلی
صادقانه بگویم که خواندنش در این فیلم به شدت تحت تاثیر قرار گرفت. معجزه گرایان بدون مجازات و اغلب به طوری که خود را شگفت انگیز است. این رمان واقعا هیجان انگیز روانشناسی با تأکید بر روانشناسی است. همانطور که شخصیت ها به طور ذهنی سقوط می کنند، روایت نیز وجود دارد. تروور باعث می شود که خواننده در همان حلقه های ذهنی مانند Hilditch گیر کند. این رویکرد برای من مشکل است زیرا قطارهای ذهنی اندیشه و این رمان احساس تکراری دارند. در پایان من خیلی خوب و واقعا خسته شدم من آرزو می کنم آن را درست کنم و من می خواستم این را دوست داشته باشم اما من ندیدم.

مشاهده لینک اصلی
ویلیام ترور یکی از نویسندگان مورد علاقه من است. Felicias Journey در مورد یک دختر جوان ایرلندی است که خود را باردار می کند. به ناامیدی او به انگلستان فرار می کند، جایی که او با یک مرد مسن دوست می شود که با ظاهر بیرونی می خواهد به او کمک کند، حتی برای فلیشیا سقط جنین را تنظیم می کند. همانطور که داستان نشان می دهد، شخصیت شومن مردانه آشکار می شود و سفر Felicias به یک نخ باقی مانده به تصویر کشیده می شود که شر و بدبختی را نشان می دهد. نوشته های طنز ظریف است اما شخصیت های او عمیق قابل ملاحظه ای دارند داستان کاملا فریبنده است.

مشاهده لینک اصلی
Felicia نمی خواسته که او سفر خود را ادامه دهد. @ F ** K می داند که در آن ... خدا من طرفدار این نیست. هر کتاب که ما باید برای خواندن برای کلاس تبدیل شده است حاوی برخی از منحرف که یا ضبط، تجاوز و یا کشتن دختران جوان. و همه این کتاب ها بسیار محبوب هستند. گفته می شود پرفروشترینها شود. توضیحات در طول سالها .... چرا؟!؟ چرا مردم بسیار خوشحال به خواندن در مورد خزنده؟

مشاهده لینک اصلی
این کتاب به نظر می رسد کمتر در مورد Felicia و بیشتر در مورد آقای Hilditch. چیز بدی نیست - در حالی که Felicia به عنوان ساده لوح آمد، آقای Hilditch بود awfully جذاب، و جذاب وحشتناک است. خواندن خوب، بسیار خوب نوشته شده است، و من نمی توانم کمک کنم، اما موافق با نظر سنجی قبلی موافقم - بهترین کلمه @ haunting @ است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سفر فلیشا


 کتاب الای افسون شده
 کتاب اسرار کار
 کتاب مدیریت نفس
 کتاب هیولای هاوکلاین
 کتاب مرد بزرگ
 کتاب قلاب