کتاب سایه لبخند تو

اثر مری هیگینز کلارک از انتشارات لیوسا - مترجم: مهرنوش گلشاهی فر-ادبیات آمریکا

اولیویای 82 ساله با جسمی ناتوان و قلبی تقریبا از کارافتاده، می‌داند که برای تصمیم‌گیری وقت چندانی برایش نمانده. تنها کسانی که از انتخاب نهایی او باخبرند کسانی هستند که سال‌هاست از میراث گانون سواستفاده می‌کنند و برخی از این افراد برای خاموش کردن او و بی‌خبر نگه‌داشتن مونیکا از این راز از هیچ‌کاری فروگذار نمی‌کنند، حتی قتل. در این میان مونیکای جوان و زیبا، پزشکی موفق و دلسوز، بی‌خبر از این همه دسیسه و حرص و آز تنها در اشتیاق یافتن رد و اثری از خانواده خود به سر می‌برد.


خرید کتاب سایه لبخند تو
جستجوی کتاب سایه لبخند تو در گودریدز

معرفی کتاب سایه لبخند تو از نگاه کاربران
من در این کتاب خیلی ناامید شدم سالهاست که من MHC خوانده ام، عمدتا به این خاطر که احساس کردم کار او تکراری است. بنابراین، من فکر کردم که من فرصت دیگری را به او بدهم. من مطمئن نیستم که آیا این به این دلیل است که من قدیمی ترین کتاب ها را وقتی که هنوز در مدرسه دبیرستان بود یا به دلیل اینکه آنها واقعا متفاوت بودند، خوانده ام، اما احساس می کردم که سطح نوشتن در این کتاب به استانداردهای او بستگی ندارد. من باید نخستین عناوین را بخوانم تا ببینم آیا واقعا واقعا خوب بودند یا نه. طرح این کتاب بر روی هرم ساخته شده از اسیدهای آمینه ساخته شده است که می تواند در هر ثانیه سقوط کند. در عوض، آنها به پایان می رسند و همه چیز در یک بسته کوچک مرتب پیچیده می شود. نیمه راه از طریق این کتاب، من می توانم ببینم که کجا می رفت و ناامید بودم که همه ی آن ها متعادل بود.

مشاهده لینک اصلی
من فکر می کنم ایو هر کتاب مری هیگینس کلارک را بخواند، اما برای من، این یکی متفاوت بود. این بیشتر شبیه کتاب های کریسمس اوست، جایی که خواننده می داند چه کسی آن را انجام داده است، اما شخصیت ها آن را ندارند. من فکر کردم که رمز و راز داستان این است که سعی در کشف رمز و راز داشته باشد، اما در نهایت یک پیچ و تاب وجود داشت که من را به دیگران تحقق بخشید. اصول اساسی داستان: پدر دکتر مونیکا فارلز، پدرش را تصدیق کرد و فقط قبل از مرگ، با یافتن خانواده های تولدش، وسواس شد. مونیکا از یک خانم سالخورده دریافت کرد که می داند که پدربزرگ و مادربزرگش چه اتفاقی می افتد. مردم برای کشف حقیقت از بین می روند. شخصا، من شخصا دوست دارم که اسطوره های آن را خیلی بیشتر از تماشای شخصیت ها پیدا کنم آنچه که قبلا می دانم.

مشاهده لینک اصلی
من MHC را در دبیرستان تحسین می کنم، هر کتابی را که می توانم دستانم را بخوانم، بخوانم، بعضی از آنها چند بار. من مطمئن نیستم که آیا نوشته های او را از دست داده ام یا این کتاب فقط افتضاح است. ویرایشگر قطعا تنبل است، همانطور که خطاهای متعددی را بدون حتی تلاش کردم. (یک متخصص اطفال تجویز آسپرین به کودک نوپا من فکر نمی کنم این مورد برای 20 سال توصیه شود!) مشکلات زیادی در این کتاب وجود دارد از جمله اشتباهات و اشتباهات دستوری. من فکر می کنم باید تجاوز به گریه کردن بیشتر بانوی من به خودم کنسول.

مشاهده لینک اصلی
این یکی بیشتر از آخرین کتاب MHC من خواندنی است. هنوز هم برای من رقابت وجود دارد. بیش از حد بسیاری از مردم که می دانند و یا اتفاق می افتد به اجرا در همان مردم در یک شهر بزرگ مانند نیویورک. و البته آن را به راحتی به طرح در کنار هم کمک می کند. این نیز قابل پیش بینی بود. من متوجه شده ام که داستان MHC در طول سال ها بیشتر و بیشتر قابل پیش بینی است. بعضی از نامهای که او از آن استفاده می کند نیز من را ناراحت می کند. آنها فقط اندکی قدیمی هستند. منظورم این است که آیا کسی دیگر فرزند خود را سالی نامگذاری می کند؟ من از پیامی که در مورد ایمان و شفا وجود داشت لذت می بردم.

مشاهده لینک اصلی
مری هیگز کلارک غول ادبی نیست، اما کتابهای او [با چند استثنا:] سرگرم کننده هستند. شخصیت های او جذاب هستند و بچه های بد او احمق هستند. من قدردانی می کنم که کتاب های او صحنه های جنسی، زبان بد را نداشته و حتی اگر قتل و خونریزی وجود داشته باشد، جزئیات خونین وجود دارد. این کتاب هیچ استثنایی و سرگرم کننده ای برای خواندن نبود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سایه لبخند تو


 کتاب پسری که از دخترها فراری بود
 کتاب حباب شیشه
 کتاب نگران نباش داستایوفسکی
 کتاب تفرقه انسان
 کتاب کبوترهای وحشی
 کتاب در جست و جوی آلاسکا