کتاب زیبایی شناسی عکاسی

اثر استیفن بال از انتشارات علمی - مترجم: محمدرضا شریف زاده-ادبیات آمریکا

کتاب زیبایی‌شناسی عکاسی نوشته استیفن بال و ترجمه دکتر محمدرضا شریف‌زاده توسط نشر علمی در سال 1393 چاپ و به بازار عرضه‌شده است.

از زمان پیدایش عکاسی، گفتگوها و مباحث نظری بسیاری در مورد آن تداوم داشته است، مباحثی مانند ماهیت فلسفی، ماهیت هنری و ماهیت علمی آن. نظریه‌پردازی در باب عکاسی همانند و به‌موازات تحولات فنی عکاسی سریع و دور از انتظار بوده و فراز و نشیب‌های فراوان و قابل‌توجهی داشته است؛ و با انقلاب دیجیتال، مباحث نظری بیشتر و جدیدی نیز به آن افزوده‌شده و چشم‌انداز جدیدی را پیش روی آن قرار داده است.

کتاب حاضر سعی کرده است پیوندی میان تئوری‌های معاصر مطرح‌شده در باب عکاسی و هنر و هنرمندان حوزه‌های تجسمی برقرار نماید و سؤالاتی که برای هنرمندان فعال در حوزه در مورد هنر و عکاسی معاصر به وجود می‌آید را پاسخگو باشد. سؤالاتی مانند عکاسی چیست؟ آیا عکاسی هنر است؟ پیامدهای هنر نامیدن عکاسی چیست؟ آیا عکاسی با نقاشی تفاوت دارد؟ و... نویسنده در این کتاب با چیستی عکاسی مباحث خود را شروع کرده و به بررسی گذشته / حال و آینده عکاسی پرداخته و سپس مباحث دیگری مانند نشانه‌شناسی در عکاسی، عکاسی مفهومی، عکاسی و مد، عکاسی خبری و عکاسی برای فروش می‌شود. در بخش‌های دیگر نیز به گفتمان‌ها و بررسی و تحلیل هنرمندان مطرح و آثار آنان پرداخته است.

این کتاب بانام اصلی ""Photography توسط دکتر محمدرضا شریف‌زاده عکاس، گرافیست و مدرس دانشگاه، ترجمه‌شده است و مترجم به خاطر نگاه جامع و کامل نویسنده [که خود از نظریه‌پردازان مهم این رشته است] به مقوله عکاسی نام «زیبایی‌شناسی عکاسی» را برای ترجمه فارسی آن انتخاب کرده است. در این کتاب برای اولین بار مقوله اقتصاد در عکاسی نیز اشاره‌شده است. به عقیده مترجم این کتاب می‌تواند یک راهنمای جامع برای هنرآموزان این رشته باشد و کمک شایانی در این راه به آنان خواهد کرد.


خرید کتاب زیبایی شناسی عکاسی
جستجوی کتاب زیبایی شناسی عکاسی در گودریدز

معرفی کتاب زیبایی شناسی عکاسی از نگاه کاربران
کتاب های مرتبط با - کتاب زیبایی شناسی عکاسی


 کتاب کلیدهای پرورش خلاقیت هنری در کودکان و نوجوانان
 کتاب پاستیل های بنفش
 کتاب هنر گوش دادن
 کتاب امپراتور جونز
 کتاب اگر تو نبودی
 کتاب تفکر طراحی در کسب و کار