کتاب زوکرمن رهیده از بند

اثر فیلیپ راث از انتشارات نیماژ - مترجم: سهیل سمی-ادبیات آمریکا

Following the wild success of his novel, Carnovsky, Nathan Zuckerman has been catapulted into the literary limelight. As he ventures out onto the streets of Manhattan he finds himself accosted on all sides, the target of admonishers, advisers, would-be literary critics, and – worst of all – fans. An incompetent celebrity, ill at ease with his newfound fame, and unsure of how to live up to his fictional creation’s notoriety, Zuckerman flounders his way through a high-profile affair, the disintegration of his family life, and fends off the attentions of his most tenacious fan yet, as the turbulent decade of the sixties draws to a close around him.


خرید کتاب زوکرمن رهیده از بند
جستجوی کتاب زوکرمن رهیده از بند در گودریدز

معرفی کتاب زوکرمن رهیده از بند از نگاه کاربران
📖 #پیشنهادکتاب
🎞 #فیله‌سین

به این نتیجه رسیده‌ام که اساسا خواندن رمان سخت است، توجه به جزیی‌بینی‌های نویسنده‌ی رمان تمرکز بالایی می‌خواهد. شاید به همین خاطر است که اخیرا بیشتر مطالعاتم رمان نبوده‌اند.
زوکرمن، با کتابش مشهور شده است و این کتاب شرح چند روز زندگی او پس از فروش یک میلیون نسخه‌ی کتابش است.
سبک فیلیپ راث - حالا بعد از خواندن سومین رمان از او با اطمینان بیشتری می‌گویم - این است که پیرنگ اصلی ساده‌ای را برمی‌گزیند، و به فراخور موقعیت، غرق گذشته‌ای که آن موقعیت را به وجود آورده می‌شود. یک آن داستان درباره‌ی یک شخصیت فرعی می‌شود.
الکس راس پری در ۲۰۱۳ فیلم «بشنو فیلیپ» را بر اساس آثار اولیه‌ی فیلیپ راث می‌سازد. فیلم پری یک شاهکار است و بارها آن را دیده‌ام. اما چیزی که این «اقتباس» را خاص و یکتا می‌کند، این است که فیلم، «فرم» نویسندگی فیلیپ راث را اقتباس می‌کند، و نه لزوما اتفاقات داستان را. در فیلم پری، پیرنگ با صدای راوی زندگی فیلیپ فریدمن شروع می‌شود. بعد از دقایقی زندگی دوست‌دختر فیلیپ روایت می‌شود و بعدتر حتا روابط آیک و ملانی و مادری که هیچ‌وقت نمی‌بینیمش هم آشکار می‌شود. در کتاب‌های راث هم راوی تبدیل می‌شود به افکار شخصیت داستان و بعد می‌شود یک دانای کل و به تعبیر من جایگاه یک «فرا-راوی» را برای خود می‌سازد.
این تاثیر پذیری از ادبیات و مسخش به سینما کار نابی است، کاری که فقط از الکس راس پری جوان برآمده و فیلمش - و فیلم‌هایش - را شاهکار تمام عیار کرده است.
درباره‌ی گانه‌ی اول این مجموعه (این کتاب گانه‌ی دوم است) در گودریدز نوشته بودم. ترجمه‌ی سمی در این کتاب بسیار بهتر است از آن کتاب اول.

۳/۵

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب زوکرمن رهیده از بند


 کتاب کی بود کی بود ؟
 کتاب تیمبوکتو
 کتاب مرگ پیام آور
 کتاب در قند هندوانه
 کتاب مقدمات روان شناسی فروم
 کتاب آینده ذهن