کتاب زندگی خانوادگی

اثر آکهیل شارما از انتشارات نوای مکتوب - مترجم: پریسا شیریان-ادبیات آمریکا

همان‌طور كه پياده به آن سمت خيابان كه ايستگاه اتوبوس در آن‌جا بود می‌رفتم، آخرين تصويری كه از بيرجو در خانه ديدم را به ياد آوردم، كه در اتاق تاريك و ساكتش با دهانی باز بر روی تختش خوابيده بود و خرخر می‌كرد. ياد مادرم افتادم چون صبح او را ديدم كه ملحفه‌ها و روبالشی‌های كثيف شب قبل بيرجو را به زور در ماشين لباس‌شويی‌مان می‌چپاند. نه تنها زندگی‌ام از برادرم بهتر بود، بلكه انگار از مادرم هم خوش‌شانس‌تر بودم. دلم می‌خواست جيغ بزنم تا از دردهايم خالی شوم. شايد بخشی از وجودم از اين‌كه وضعيتم بهتر از بيرجو است خوشحال باشد، اما هرگز نمی‌خواستم روزی را ببينم كه در آن از مادرم هم خوش‌شانس‌تر هستم. اين‌كه بخت و اقبال بهتری از مادرم داشته باشم برايم حكم متفاوت بودن از او را داشت، انگار كه از او دور افتاده باشم، انگار اين شانس و اقبال مرا از او و زندگی‌اش جدا می‌كرد؛


خرید کتاب زندگی خانوادگی
جستجوی کتاب زندگی خانوادگی در گودریدز

معرفی کتاب زندگی خانوادگی از نگاه کاربران
** spoiler alert ** روایتِ رنجِ مدامی که از یه جایی به بعد خسته‌کننده و تکراری می‌شه. گرچه بسیار خوب زندگی کسی که یک بیمارِ در تخت افتاده توی خونه داره رو توصیف می‌کنه، جزئیاتش واقعا خوبه اما داستان نداره. همه‌ش منتظر یه اتفاقی هستی که نمی‌افته. فصل آخرش هم واقعا سرهم بندیه، انگار خسته شده نویسنده.
فضای هندی‌ش برای ما خیلی قابل درکه که شبیهیم و اگزوتیک نیست و لابد دلیل موفقیتش در خارج همین حس بیگانگیه که دارن به خانواده‌ی هندی.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب زندگی خانوادگی


 کتاب ماجراهای نانسی درو10 (راز بانوی چوبی)
 کتاب ولگردهای دارما
 کتاب افراد مشکل دار
 کتاب ابلیس
 کتاب مریخی ها و ونوسی ها در ارتباط جنسی سالم
 کتاب پول 7 قدم تا رسیدن به آزادی مالی