کتاب دوازده نشانه

اثر لی چایلد از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: محمد عباس آبادی-ادبیات آمریکا

ساعت دو بامداد است و جک ريچر، ارتشی سابق، در قطار متروی نيويورک سيتی نشسته است. کمی بعد، ظاهر و رفتار مشکوک يکی از پنج مسافر توجه او را جلب می‌کند: زنی که طبق آموخته‌های نظامی ريچر تقريباً همه‌ی نشانه‌های يک بمب‌گذار انتحاری را دارد. وقتی ريچر با پيشنهاد کمک به او نزديک می‌شود، زن تپانچه‌ای از کيفش درمی‌آورد و خودکشی می‌کند.
اين مرگ غيرعادی مداخله‌ی فوری پليس نيويورک را در پی دارد و پس از بازجويی از ريچر به‌عنوان شاهد عينی، تصميم می‌گيرند پرونده را بدون انجام تحقيقات ببندند. اما ريچر افکار ديگری در سر دارد. می‌خواهد بفهمد آن شب چه اتفاقی رخ داده و چرا آن‌همه سؤالِ بی‌جواب باقی مانده است و خودش دراين‌باره تحقيق می‌کند. پس‌ازآن مکرراً و اکيداً به او هشدار داده می‌شود که خودش را از اين پرونده کنار بکشد، ولی عذاب وجدان او به خاطر احتمال تحريک آن زن به خودکشی موجب می‌شود تا زمانی که اين معما را تا آخر پيگيری نکرده آرام و قرار نداشته باشد. طولی نمی‌کشد که او با رازهای بزرگی مواجه می‌شود که مأموران فدرال و عوامل القاعده برای جلوگيری از افشای آن‌ها حاضرند دست به کشتن بزنند...

دوازده نشانه، سيزدهمين کتاب از سری کتاب‌های جک ريچر اثر لی چايلد است که در سال ۲۰۰۹ منتشر شده است. داستان اين کتاب برخلاف اکثر کتاب‌های ديگر مجموعه از زبان ريچر روايت می‌شود.


خرید کتاب دوازده نشانه
جستجوی کتاب دوازده نشانه در گودریدز

معرفی کتاب دوازده نشانه از نگاه کاربران
کتابهای جک ریچر معمولا در شهر کوچک داستانی یا یک کلان شهر واقعی قرار می گیرند. من برای آخرین تلاش می کنم زیرا این کتاب ها واقعا کتاب های راهنمای کامل پر از راهنمایی های مفید جک ریکر است. در رم فردا، ریچر به ما می گوید که کدام رستوران بهترین قهوه را دارد، چگونه تاکسی را بچرخانید، چگونه مترو را ببرید، و بهتر از همه، چگونه به @ مذاکره @ برای اتاق 20 $ در هتل NEW YORK CITY - یک صرفه جویی در حدود ده هزار درصد! چه کسی ریچاردز نیاز دارد؟ این یک پیشنهاد قوی است.

مشاهده لینک اصلی
یکی از بهترین ها. من می دانم که هر بار که یک پایان را می گذرانم می گویم، اما خوب.

مشاهده لینک اصلی
یک شب اواخر (یا صبح زود) هنگام مسافرت در مترو، جک ریچر مسافران همسایه خود را در ماشین مترو می بیند. یکی از مسافران، یک خانم، در مشخصات کامل یک بمب گذار انتحاری متناسب است. ریکر تصمیم می گیرد با او مقابله کند تا خودش را بکشد و زنجیره ای از حوادث را به حرکت درآورد. مقامات کمی احساس می کنند که ریچر بیشتر از او آشکار می کند و او را دنبال می کند، در حالی که ریچر با شخصیت های مختلف برخورد می کند. برخی از آنها زیبا هستند، برخی قدرتمند هستند، برخی فاسد هستند، برخی غنی هستند، بعضی از آنها با نفوذ هستند و بعضی از آنها واقعا بد هستند. اما همه آنها یک چیز مشترک دارند: همه آنها دروغگو به ریچر هستند. آیا ریکر قادر به پایان دادن به حوادثی است که او به طور سه گانه به حرکت درآورد؟ پاسخ مطمئنا بله است! آیا تا به حال شک دارید؟ اگر پیش از آن Reacher خواندید، نباید از توانایی های Reacher شکایت داشته باشید. اگر پیش از آن Reacher را بخوانید، خوب چی می خوانید؟ من می توانم اطمینان دهم که بررسی های من نمی توانند عدالت را به این مفهوم که ریچر است â € \"بنابراین فقط بروید و انتخاب کنید یکی از ماجراهای خود را در حال حاضر. این داستان خاص در نیویورک تنظیم شده است، ساخت زمین بازی بسیار پر زرق و برق و خطرناک همزمان. این شهر کوچکی نیست که ریچر از آن عبور می کند. این نیویورک â € \"شهر است که هرگز نمی میرند و شهر است که در خانه به قدرتمند ترین و با نفوذ ترین مردم است. و اقدام Reacher بر برنامه های زیادی که نه تنها در نیویورک، بلکه در واشنگتن و افغانستان تاثیر می گذارد نیز تاثیر می گذارد. بنابراین این بار این بازی بزرگتر و خطرناک تر با برنامه های بسیاری از مردم و زندگی در خط است. سبک کودک سبک لی روایت همیشه یکی از برجسته ترین سریالهاست. این بار دیگر متفاوت نیست. در حالی که نوشتنش اغلب بین شخص اول و سوم جایگزین می شود، خوشحالم که این یکی از کتاب هایی بود که تصمیم گرفته بود از شخص اول بنویسم. این فرصتی بود تا یکبار دیگر به روانکای Reacher رفته و ببینیم چه چیزی و چه چیزی او را می بیند و دانستن آنچه که فکر می کند، این کتاب را لمس کرد. این در حال حاضر دومین جک ریکر مورد علاقه من است (اول مرگ است تلاش) - کاملا از رمز و راز، هیجان و فتنه لذت می برد. برو مردم - دست و پا را بر روی این یکی بگذارید.

مشاهده لینک اصلی
فردا رفته توسط لی کودک کتاب 13th در مجموعه محبوب جک ریکر است. در این یکی، پلیس سابق نظامی و سرگردان رقیق دائمی در یک مترو نیویورک سوار می شوند، زمانی که او یک زن را می بیند که می تواند یک بمب گذار انتحاری باشد. ريچر با زني برخورد مي کند که خودش را مي کشد. این مجموعه یک زنجیره طولانی و طولانی از حوادث است که در نهایت ریچر را با هرکسی از پلیس نیویورک به FBI به وزارت دفاع متصل می کند تا نامزد سنا ایالات متحده شود. داستان طولانی کوتاه، زن کشف یک راز است که او نباید داشته باشد و در حال حاضر همه فکر می کنند که ریچر می داند چه چیزی آن راز است - و انجام خواهد داد هر آنچه که برای رسیدن به آن ... من احساسات زیادی در مورد این کتاب. از یک طرف، آن را در شخص اول نوشته شده است، و من فکر می کنم برخی از بهترین کتاب های Reacher در شخص اول نوشته شده است. گاهی اوقات Childs در شخص سوم نوشتن باعث می شود Reacher بیش از حد یک ابرقهرمان باشد، اما این مورد در اینجا نیست. اوه، ريچر هنوز مقدار زيادي از لب به لب ميزند، اما در شخص اول شخصيت انساني (و جالب توجهتري دارد). رمز و راز مناسبي است و در اين کتاب خوبي وجود دارد - فردي که فکر مي کند واقعا مي تواند Reacher را دريافت کند در پایان (و تقریبا). به علاوه، یک شخص ثالث - اسپرینگفیلد بود - که واقعا دوستش داشتم و همانطور که ریچر بود، همانقدر دشوار و هوشمند بود. امیدوارم فرزند Springfield را در کتاب دیگری به ارمغان بیاورد. با این حال، من فکر کردم که این طرح به نوعی مبهم بوده است، حتی برای یک کتاب ریشر. اساسا، ریچر احساس گناه برای نزدیک شدن به زن و در نتیجه باعث می شود او خود را بکشند، بنابراین او تصمیم می گیرد که رفتن به پایین چیزها. خوبه. من می توانم آن را درک کنم. اما آنچه که او کشف می کند و سرعتش که با یک راز ده ساله باز می شود، به خوبی، همانطور که گفتم، فکر می کردم این کمی اندک است (هرچند عاشق قدرت استدلال استنتاجی است). علاوه بر این عناصر در این یکی وجود دارد که Id احساس می کند که Id قبلا در کتاب های دیگر توسط افرادی مانند Frederick Forsyth و Stephen Hunter خواند (البته من این را به خاطر می آورم). در کل، این فقط یک کتاب Reacher متوسط ​​است. با این حال، به طور متوسط ​​برای کودک بسیار سرگرم کننده در مکان است.

مشاهده لینک اصلی
این همه با مسافر مشکوکی در یک مترو نیویورک آغاز شد. ریکر یک زن را نشان می دهد که گرایش های بمب گذار انتحاری را نشان می دهد و به دنبال گسترش وضعیت است. پس از یک مقابله کوتاه، زن یک سلاح را به خودی خود می کشد و ریکر تعجب می کند که چگونه نامهای که او قبل از کشیدن کراوات ماشه با این عمل ناخوشایند تعریف کرد. ریچر با همکاری NYPD و برخی از نمایندگان فدرال متوجه می شود که اسرار این زن وجود دارد که ممکن است یک سیاستمدار را با آرمان های بیشتری پیوند دهد. ریکر بر روی یک طرح پیشگام قرار می گیرد که سی ساله با پیوند با جنگ شوروی در افغانستان به پایان می رسد. آیا ریچر به طور غریزی در وسط یک طرح انفجاری فرود می آید که هر دو طرف می خواهند دیگران را از بین ببرد و هدف مشترکی برای استفاده از او برای کمک به آنها در هدف نهایی خود باشد؟ کودک برخی از تفسیرهای اجتماعی را در یکی دیگر از رهن های ریکور خود، مخلوط کردن تاریخ و خواسته Reachers برای تحقیق به پایان می رساند، برای رسم یک رمان جدید اعتیاد آور است، مناسب برای طرفداران سری است. در زمانی که افغانستان به حال زلزله نظامی ایالات متحده و زاویه القاعده کودک در معرض نابودی مغز قرار گرفت، کودک این رویکرد جدید و کنجکاو را به دست آورد، جنگ شوروی ها در منطقه (1979-89) و پایان جنگ سرد را برای چرخش یک داستان جانبی که قطعا علاقه مندان تاریخی مانند خودم را دوست داشت . همانطور که در کتاب ذکر شده است، ایالات متحده تمایل خود را برای انتخاب طرفین در اختلافات دارد، تنها در صورتی که دوستان خود دشمن تلخ در یک دوره بعد تبدیل شوند. گذشته از نیروهای نظامی، برخی از زوایای مربوط به نقش نظامیان در منطقه در منطقه و نیز برخی از ستیزه جویان پیشین که برای رهایی از کشور ارتش سرخ مبارزه کرده اند، از بین می رود. با توجه به اینکه رسانه های چرخشی ممکن است از این وضعیت دوست و دشمن نیز باشند، کودک به ذهن کوتاهی که از رای دهندگان دارد اشاره می کند، اما چگونه یک تصویر طول می کشد برای همیشه. Kudos، آقای کودک برای این رویکرد جالب که من از آغاز ریکر یک مرد پیچیده است، هرچند تجربه زندگی او او را جذاب می کند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دوازده نشانه


 کتاب پیدایش
 کتاب روان شناسی رشد
 کتاب بخواهید و به شما داده می شود
 کتاب جوجو رو نیگا
 کتاب خودباوری در خلاقیت
 کتاب چراغی زیر شیروانی