کتاب دستیار ماما

اثر کارن کشمن از انتشارات قطره - مترجم: نسرین وکیلی-ادبیات آمریکا

من آليس هستم. نه «تُحفه» نه «سوسک» و نه «سوسکِ پِهِِن» فقط آليس. در يک شب يخبندان، دختري که نه خانه‌اي داشت و نه پدر و مادري، و نه حتي نامي جز «تُحفه»، در گرماي توده‌ي پِهِن طويله‌ي دهقاني پناه مي‌گيرد. آن‌جا جِين، ماماي دهکده او را پيدا مي‌کند. «تُحفه»، که حالا صاحب جديدش نام «سوسک» بر او گذاشته است، کار خود را به عنوان دستيار ماما شروع مي‌کند. راه زندگي‌اش هموار نيست؛ جِين زن خشني است با نگاه‌هاي تند و تيز و اخلاقي تندتر. با اين همه سوسک براي خود جايگاهي به دست مي‌آورد. گربه‌اي دارد. و دوستيِ يکي از پسران دهکده را جلب مي‌کند. او بخشي از فوت و فن‌هاي کار ماما را، که سعي مي‌کند، از او پنهان کند، مخفيانه ياد مي‌گيرد. حتي براي خود يک اسم واقعي يعني «آليس» را انتخاب مي‌کند. سپس روزي بعد از شکست در وظيفه‌اي که به عهده‌اش گذاشته‌مي‌شود، فرار مي‌کند. زيرا معتقد است که به قدري احمق است که براي هيچ‌کس مفيد نيست. آيا واقعاً بچه‌اي بي‌نام و نادان است، که به هيچ‌جا تعلق ندارد؟ يا اين‌که او آليس، دستيار ماما است، انساني با نام و متعلق به مکاني مشخص در اين دنيا؟


خرید کتاب دستیار ماما
جستجوی کتاب دستیار ماما در گودریدز

معرفی کتاب دستیار ماما از نگاه کاربران
اگر تا به حال یک کتاب وجود داشته باشد که به عنوان تصویر در Websters Dictionary همراه باNewbery Medal @ خدمت کرده است، این است. خوب، بله، کتاب های Newbery زیادی وجود دارد که فوق العاده عالی از این است، اما همه ی مورد علاقه من تمایل به معمول علوفه Newbery نیست. این یکی است (احتمالا 10 مورد برتر مورد علاقه، احتمالا در اواسط تا 20S بالا نیست)، و من نمی گویم این چیز بدی است. نوشتن ساده بود اما کافی نبود، تحول آرام بیش از حد شدید و غیرممکن نبود، و جزئیات زندگی و مامایی میانه سال جذاب بود. خیلی کوتاه است که یک توصیه واقعی باشد، اما خوب اگر شما نیاز به یک مقدمه ملایم و معمولی برای نیوبری جهان دارید.

مشاهده لینک اصلی
این خواندن آسان بود، اما غیر از آن چیزی که من در آن نداشتم بسیار ارزشمند بود. Alyce شخصیت قوی و قوی نبود و تنها در انتهای تحول / پیشرفت را می دید. این کتاب فاقد انتقال بین فصل بود و احساس ناخوشایندی داشت. من نمیتوانستم کمک کنم، اما با پذیرش وودو عجیب و غریب به عنوان دارو، حتی اگر آن را در آن زمان پذیرفته بودم، ناامید شدم. من همچنین موضوع تولد کودکی را برای این گروه سنی عجیب و غریب پیدا کردم زیرا هیچ چیز واقعا نمیتواند بدون اینکه خیلی گرافیکی باشد، توضیح داده شود، بنابراین شما با یک تصویر بسیار مبهم که هیچ تصویری واقعی در مورد اینکه فرزندان متولد شده است، باقی مانده است. پرچم های مورد علاقه من ... پرچم های قرمز: موضوع خود اما خیلی چیز دیگری نیست

مشاهده لینک اصلی
من در حال حاضر آن را به مدت طولانی خواندن، اما دوباره بر آن (در اینجا در Goodreads) به هم شک داشتم و تعجب کردم که چگونه این داستان رفت. و مرد، نوستالژی؛ اما؛ اما به غیر از nostalgia، من هم اکنون می توانید ببینید که چقدر Alyce در سراسر داستان، و عالی بود! او به عنوان کسی که چیزی جز تاریکی در زندگی را نمی دانست، تنها کلمات لعنت، هیچ آهنگ، بدون دانش بود. در نهایت، او تبدیل به کسی شد که می داند چگونه خواندن، چگونگی برخورد با دیگران، چگونگی آواز خواندن و چگونگی داشتن یک شخص باشد. او واقعا به یک زن خوب شکوفا شد. ^ u ^ من همچنین تنظیمات را دوست داشتم. این کاملا واقعی بود.

مشاهده لینک اصلی
این در مورد یک دختر بی خانمان و یک گربه در طی قرون وسطی است. برای هر کسی که پناهگاه او را می دهد، کار می کند. او با ماما مرطوب آباد به پایان می رسد. نویسنده می خواهد فرزندان خود را در قرون وسطی نشان دهد. بزرگسالان در این کتاب، نامهای بد نام خانوادگی را نام میبرند و همچنین در این کتاب ظلم و ستمی وجود دارد. حتی اگر به طور کامل نوشته شده است، فکر می کنم با بزرگسالان باید آن را بخوانم تا کودک توضیح دهد که دیگر کسی به این شیوه رفتار نمی کند. برای من، کاترین را نیز به نام باردی ترجیح می دهم توسط Karen Cushman.

مشاهده لینک اصلی
قرار دادن این یکی در دخترspunky / نه شاهزاده خانم @ دسته. من این واقعا سریع، در چند ساعت خواندن. خب، این یک کتاب بچه ای است. همه چیز درباره ی یک دختر، یک یتیم است که هیچ چیز و هیچکس ندارد، که برای خودش زندگی می کند. چیزی که من در مورد این کتاب قدردانی میکنم این است که چیزهای بد اتفاق می افتد، نه همه، مهربان است، زندگی واقعی شبیه آن چیزی است که خیلی از کتاب های شیرین جعلی که برای بچه ها در نظر گرفته شده است که در گذشته خوانده ام. زندگی برای این دختر سخت است، اما او باهوش است (حتی اگر او مدت زیادی نفهمیده است) و او جسور است و کار می کند HARD.Recommended!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دستیار ماما


 کتاب رهبران متحول می شوند
 کتاب جواب ها از کجا می آیند؟
 کتاب قطعه ای از دنیا
 کتاب فلسفه سیاسی فون هایک
 کتاب بهشت
 کتاب رنگین کمان می آید و می رود