کتاب درمان شوپنهاور

اثر اروین دی. یالوم از انتشارات مصدق - مترجم: کیومرث پارسای-ادبیات آمریکا

یالوم در رمان درمان شوپنهاور تصور می‌کند فیلسوف معاصری به نام فیلیپ که فردی منزوی و به‌نوعی رونوشت شوپنهاور است، به یکی از گروه‌های درمانی روان‌درمانگر مشهوری به نام جولیوس وارد می‌شود که خود به دلیل رویارویی ناگهانی با سرطان و مرگ خویش، به مرور دوباره‌ی زندگی و کارش نشسته است.


خرید کتاب درمان شوپنهاور
جستجوی کتاب درمان شوپنهاور در گودریدز

معرفی کتاب درمان شوپنهاور از نگاه کاربران
من می دانم یک کتاب خوب بود، وقتی چند بار پس از پایان کتاب، شخصیت ها را از دست دادم.

مشاهده لینک اصلی
شوپنهاور درمان یک کتاب است که در گوشه ای از خیابان کتاب خیابان و خیابان درمان nerd خیابان زندگی می کند. من آن را 4 ستاره دادم، چون همزمان من در همان گوشه زندگی می کنم. ایروین یالوم، پدرخوانده گرامیداشت درمان گروهی است و به طور گسترده در زمینه، هم در تئوری / تمرین آموزشی و هم در رمان های داستانی @. بسیاری از افتخار من برای این رمان با خواندن آن برای کلاس در ارتباط با کتاب یالوم @ Theory و Practice of Group Therapy @ انجام شد. جالب بود که بدانیم چگونه تدریس او در مورد گروه در آثار داستانی خود از انجام گروه مشهود است. درمان شوپنهاور یکی از رمان های تدریس او است و زندگی گروهی را به رهبری جولیوس، رهبر گروه داستانی یالوم که می بیند او در ابتدای رمان سرطان پوست را می میراند. جولیوس به دنبال یک مشتری قبلا ناموفق فیلیپ شیلت است که به شدت در کار آتوره شوپنهاور، فیلسوف قرن نوزدهم، فوق العادهای اسکیزوئید، که ظاهرا مسئول همه ی افسردگی های نیچه است نوشت، تلاش می کند. این رمان بین فصل های مربوط به زندگی در حال توسعه گروه و شرح زندگینامه شوپنهاور تغییر می کند. (انتصاب نهایی در این کلاس، نوشتن یک مقاله بازتاب در این رمان بود. یکی از همکلاسی های من گفت: اولین جمله خود را خوانده است، @ شوپنهاور فریب بدبختی است. اصلاح، فاسد خسته کننده @). این مخلوط واقعا تفاوت بین اصول گروه درمان (در اینجا و در حال حاضر ارتباطات، اهمیت ذاتی روابط انسانی) و اصول کار شوپنهاور (زندگی یک نمایش خنده دار خنده دار است، باقی مانده از شبکه، از اجتناب از انسان ها، و غیره). صحنه نهایی کتاب در گروه به ویژه به خوبی نوشته شده و خشن، بسیار به طوری که من کاملا مطمئن هستم من حتی گریه کمی زمانی که من آن را بخوانم. من کتاب را خیلی گریه نکردم، بنابراین برای یالوم یک گلی بگذارید. اگر شما در همه گروه تمرین علاقه مند هستید، این خواندن عالی است. اگر به شوپنهاور علاقمند هستید، این خواندن خوب است. اگر شما به هیچ یک از این موارد علاقه مند نباشید، ممکن است نوعی آهسته برای شما باشد.

مشاهده لینک اصلی
â € œLive درست، او خود را به یاد داشته باشید و ایمان داشته باشید که چیزهای خوب از شما جریان خواهد یافت، حتی اگر هرگز از آنها یاد نگیرید. این دومین کتاب است که توسط یالوم خوانده می شود، اولین کسی که هنگامی که نیچه می خواند. این دو کتاب در واقع بسیار مشترک هستند، به خصوص در مورد شخصیت ها و توسعه آنها. آنها هر دو با یک فیلسوف شروع می کنند که هیچ عاطفی را نشان نمی دهند و تحت درمان روانپزشکی دوست داشتنی و آرام قرار می گیرند که در نهایت موفق می شود فیلسوف تنهایی و دور را تبدیل به یک مردی کند که واقعا می تواند احساساتش را نشان دهد. فيلسوف، یکی از شخصیتهای اصلی درمان شوپنهاور، خیلی ناراحت و عصبانی بود، زیرا او صادقانه چنین یک سوراخ بود. حتی دانستن این که کل موضوع این کتاب بود، بسیار سخت بود که با او همدردی داشته باشیم. من خیلی از شخصیت های دیگر لذت بردم و دوست داشتم تعاملاتشان را داشته باشم. دیگر چیزهایی که به من نزدیک می شدند مقدار زیادی از فلسفه بود در این کتاب البته من اشتباه نکردم، البته می دانستم که این یک کتاب فلسفی بود و من از جنبه های فلسفی در زمانی که نیچه گریه می کردم بسیار لذت بردم، اما برای این کتاب قطعا خیلی زیاد بود. شاید این به خاطر آن بود که من هیچوقت شاپنهاور را دوست نداشتم، بنابراین بیشتر فصلهای داستان زندگی او نوعی خسته کننده بود. با توجه به جنبه های روانشناختی این کتاب، واقعا جالب بود که پویایی یک گروه درمانی را ببینم و چگونه گروه درمان خود را، بدون نیاز به مقدار زیادی از ورودی از درمانگر. و پس از آن البته پایان کاملا عاطفی بود، که به آن کمی فاجعه آمیز بود و من آن را دوست داشتم. بنابراین من قطعا از این کتاب بسیار لذت بردم، این واقعا به خوبی نوشته شده بود و من دوست دارم که چگونه Yalom موفق به در هم آمیختن روانشناسی و فلسفه، در حالی که ایجاد یک داستان جالب که شما هیجان زده به دانستن پایان.

مشاهده لینک اصلی
این دومین کتابی است که من از این نویسنده خواندم (اولین بار بود که وقتی نیچه گریه کرد) و ایروین دی. یالوم شروع به خودنمایی کرد و یکی از نویسندگان مورد علاقه من بود. ترکیب روانشناسی با فلسفه، نویسنده به ما داستان یک روانپزشک را با یک بیماری تدریجی، که، هنگامی که گفته می شود که او تنها چند ماه است، تصمیم می گیرد تا برخی از بیماران سابق خود (به ویژه کسانی که با که شکست خورد) برای تأیید اینکه آیا روش برای حل مشکلات مشکوک به درمان موثر بود یا خیر. عنوان یکی © referência فیلسوف بدبینی است: آرتور شوپنهاور، که مادام العمر ثابت می شود یک فرد اسطوره تنهایی، اخم، حسادت، پر از کینه. مسافرت بین حال و گذشته، نویسنده به ما توضیح می دهد که چه چیزی در این شخصیت تا چه اندازه نا امید و بدبین بود، در حالیکه به ما گفتند چگونه روانپزشک محکوم به سرطان، احساسات را کنترل می کند از کسانی که می دانند مرگ است برنامه ریزی شده است. این خواندن است که به ما می گوید که ما چگونه باید زندگی را درک کنیم و چقدر ارزش ارزش دارد. اساس این همه این ایده ای است که در پایان عمر خود بیشتر مردان با تعجب متوجه می شوند که همه چیز موقت بوده و همه ی چیزهایی که در طول زندگی ناخوشایند یا خسته کننده اند (نگرش هایی که از چرخه عصبانی @ دوست نداشتن - داشتن - سرخوردگی - میل جدید @) در واقع زندگی در خود بود. امید و جاه طلبی انسان را برانگیخته می کند، زیرا یالوم می نویسد: \"شادی می تواند سه ریشه داشته باشد: آنچه ما هستیم، آنچه ما داریم و آنچه که ما برای دیگران هستیم. دو مورد آخر را می توان از دست داد. بنابراین شادی تنها می تواند باشد که ما هستیم. \"

مشاهده لینک اصلی
â € œ آیا شما می خواهم تا تکرار زندگی دقیق شما را دوباره و دوباره در طول عمر زندگی می کردند؟ â € در مواجهه با سرطان و مرگ خود را روان درمانگر جولیوس هرتزفرد، سعی کنید دوباره به بررسی زندگی و کار خود را. به دلایلی که او به وضوح نمی فهمد می فهمد او فیلسوپای Slate، معتاد به جنس و بیمار قدیمی را پیدا می کند که او نتوانست کمک کند. فیلیپ، که اکنون یک دکتر فلسفه است، ادعا میکند که با کمک فیلسوف آرتور شوپنهاور درمان شده است. او می گوید که می خواهد یک درمانگر فلسفی باشد و از جولیوس به او کمک کند. موضع چهره فیلیپس به جولیوس چالش می زند و او را برای شش ماه در پی تدریس در مورد مشاوره دعوت می کند. جلسات درمان گروهی نشان دهنده دینامیک بین فردی و مشکلات روابط انسانی است. جنسیت، خیانت، ترس از پیری، بخشندگی، خودباوری و اخلاق، احساسات و احساسات قدرتمندی، اعضای گروه را جدا و متصل می کنند، شخصیت های آنها را شکل می دهد و روابط آنها را شکل می دهد. از طریق فیلیپ، فلسفه و به ویژه عقاید شوپنهاور در حال توسعه هستند در سراسر کتاب. زندگی و فلسفه او با رویکرد درخشان و روابط بین فردی، بی نظمی از اسرار و عمیق ترین احساسات، درهم آمیخته است. ایرین یالوم بسیار هوشمندانه، اجازه می دهد تا شخصیت هایش به روش تدریجی توسعه یابد؛ فرایند قرار گرفتن در معرض آهسته است، گاهی اوقات بسیار دردناک و شدید است. خواندن کتاب، من خودم را به برخی از شخصیت ها متصل کردم، به خصوص به فیلیپ ناپیدا. استمرار او از دقت و روشنایی گفتار، هوشمندانه و خودمختاری در مقایسه با کمبود همدلی و مهارتهای بین فردی - من نمیخواستم اشتباهات خود را بیان کنم - شخصیتی جذاب و ظاهرا قوی باشد. تنها زمانی که اسرار او آشکار می شود، نقص در زره فلسفی او او را به خود واقعی خود، مردی پر از خشم، تکان دادن تنها، مردی که هیچ کس او را دوست نداشته است، در معرض آن قرار می دهد. به طریقی راستگو و قدرتمند، یالوم، که مشارکت طولانی با گروه های درمانی داشته است، نشان می دهد که دسترسی های عاطفی کلید ساخت اوراق قرضه و مدیریت رفتار دلبستگی با دیگران است. این خواندن عالی است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب درمان شوپنهاور


 کتاب ترانه های باب دیلن (3 جلدی)
 کتاب خودباوری در خلاقیت
 کتاب تقریبا
 کتاب کوجو
 کتاب بازیکن تیمی ایدئال
 کتاب سرود سلیمان