کتاب خدا حفظتان کند آقای رزواتر

اثر کورت ونه گات از انتشارات نیماژ - مترجم: محمد حسینی مقدم-ادبیات آمریکا

بی‌خیال همه‌ی آن نویسنده‌های با استعدادی که بلدند خیلی قشنگ، یک لحظه‌ی خیلی قشنگ از زندگی خیلی کوتاه یک آدم را توصیف کنند؛ وقتی که این همه کهکشان وجود دارد که از ازل توی این دنیا بوده‌اند و میلیون‌ها میلیون موجود توی آن‌ها هست و میلیون‌ها میلیون موجود قرار است که توی آن‌ها به دنیا بیایند و از دنیا برود. بی‌خیال همه‌ی آن نویسنده‌ها؛


خرید کتاب خدا حفظتان کند آقای رزواتر
جستجوی کتاب خدا حفظتان کند آقای رزواتر در گودریدز

معرفی کتاب خدا حفظتان کند آقای رزواتر از نگاه کاربران
تصویر، کاملا، تصویری از آمریکاست. از ثروت‌های عجیب و غریب در چند سانتی‌متری فقرهای عجیب‌تر. اما یکی از رزواترها دلش به جای پول و ادامه دادن راهِ ثروت‌اندوزی که بعد از نسل‌ها، کار چندان سختی هم نیست، چیزهای دیگری می‌خواهد. اما قضیه مگر به همین سادگی‌ست؟ حتماً خلی چیزی شده. داستان، روایت‌های گوناگون از این دیوانگی‌ست.
شخصیت‌ها، تند و بی‌مهابا وارد می‌شوند. من کمی ترسیدم ولی شما نترسید؛ به اندازه‌ی کافی یادتان می‌مانند.

یادداشتی برای ناشر: انگار بالاجبار بدترین طراح جلد دنیا را دارید.

مشاهده لینک اصلی
خداحفظتان کند آقای رزواتر
کورت ونه گات جونیور
محمد حسینی مقدم
نشر نیماژ
کورت ونه گات جونیور نویسنده محبوبی است .سلاخ خانه شماره پنج از اثار برتر تاریخ ادبیات است و اثار دیگرش همچون صبحانه قهرمانان ،گهواره گربه و شب مادر سالهاست که در بین خوانندگان جدی ادبیات ،از جایگاه ویژه ای برخوردارند.نگاه انتقادی ونه گات به سیاست های امریکا و همچنین جهان شمولی افکارش نیز دلیلی بر محبوبیت این نویسنده معاصرامریکایی است.
خدا حفظتان کند اقای رزواتر از اثار دوره نخست فعالیت ونه گات و به واقع اثری از دوران طلایی کار ادبی اوست .این کتاب که دقیقا قبل از دو شاهکار وی یعنی سلاخ خانه شماره پنج و صبحانه قهرمانان تالیف شده است .همچون اثار نامبرده به درونمایه انتقاد سیاسی و همچنین دغدغه های ونه گات در ارتباط با محیط زیست و اجتماع می پردازد .
الیوت رز واتر مردی است با افکاری عجیب که با وجود پدر ثروتمند و سناتورش،از اعضا یک باشگاه اتش نشانی است و شغلش کمک به مردم شهرش از هرطریق ،چه دلداری دادن و چه کمک مالی است.مشکل از روزی شروع میشود که وکیل کارکشته ای ادعا میکند که الیوت دیوانه است و بنابراین ثروت خانوادگی باید به عموزاده ای از تبار او برسد و کتاب این ماجرا را با لحنی کمیک دنبال میکند.شخصیت ثابت دیگر اثار ونه گات ،کیلگور ترات(که قهرمان رمان صبحانه قهرمانان است) در این اثر نیز نقش دارد و رزواتر همان رزواتری است که در صبحانه قهرمانان سبب ساز ان ماجراهای خنده دار گردید.
کتاب از نظر من بسیار بهتر می بود اگر پایان بندی شعاری و دم دستی انتهایش را نداشت.و همچنین اگر ونه گات سعی بیشتر در پروردن شخصیتها و وقایع داستانی انجام میداد . کتاب البته ابدا در سطح اثار مطرح دیگر ونه گات نیست.کتابی است که تنها یکبار به سرعت خوانده میشود و به همان سرعت نیز فراموش میشود .ترجمه کتاب بسیار روان و شیوا است .

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خدا حفظتان کند آقای رزواتر


 کتاب بهترین سال زندگی شما
 کتاب جادوگر تاریکی
 کتاب مسیر سبز
 کتاب ماندن در مسیر
 کتاب هنوز آلیس
 کتاب پلیس را خبر می کنم