کتاب تورتیافلت

اثر جان اشتاین بک از انتشارات علمی و فرهنگی - مترجم: صفدر تقی زاده -ادبیات آمریکا

استینبک با اتخاذ ساختار و تم ها از افسانه های آرتوریا، یک کملوت را در یک تپه تپه ای در بالای شهر مونتری، کالیفرنیا ایجاد کرد و آن را با یک گروه رنگارنگ شوالیه ها پرورش داد. در مرکز داستان Danny، خانه اش، مانند قلعه آرتورس، تبدیل به یک مکان جمع آوری برای مردان به دنبال ماجراجویی، دوستی و احساس متعلق است. این شوالیه ها پایتسون ها هستند، مردان میراث مختلط، که اجدادشان صدها سال پیش از کالیفرنیا عقب مانده اند. از روابط با مشاغل و سایر عوارض شیوه زندگی آمریکایی آزاد است، آنها به شدت در برابر جریان فساد و اعمال صالح صادقانه در اقیانوس اطراف حادثه مدنی مقاومت می کنند. همانطور که استینبک داستان های خود را - چندین عاشق، شگفتی های شگفت انگیزشان، شراب خواری Rabelaisian خود را تکرار می کند - او داستان را به عنوان قانع کننده و در نهایت به عنوان غم و اندوه به عنوان افسانه های معروف میز گرد، که او را الهام بخش، لمس کرد.


خرید کتاب تورتیافلت
جستجوی کتاب تورتیافلت در گودریدز

معرفی کتاب تورتیافلت از نگاه کاربران
از این کتاب یاد گرفتم که همچنان دوست دارم استینبک را دوست دارم. من از این ایده که او (مانند hemmingway برای آن موضوع) گاهی اوقات به عنوان @ @ @ نویسنده ساده در نظر گرفته. نظر من این است: با استفاده از پروسس های سبز برای اضافه کردن وزن و دادن معنی به یک داستان ناهموار، ادبیات بزرگ نیست. داستان حقیقی، حاوی معنای و اخلاقی، به سادگی به ادبیات عالی ادبیات گفت. این همان چیزی است که من هر بار که بخواهم Steinbeck را بخوانم. همینگوی هم ساخت ساده - به هر حال اغلب برای خروج از این بله، آنها دقیقا می دانند که چه چیزی توصیف می کنند - برای اکثر آنها فقط داستان را ضبط می کنند، زیرا آنها رویدادی هستند که واقعا اتفاق افتاده است. آنها هیچ یک پاراگراف دوگانه را برای یک کلمه 2 دلار نیاز ندارند، برای هر کتاب سه کتاب نیاز دارند. علاوه بر این، هیچ کدام از شخصیت ها کلمه را نمی دانند، پس چرا از آن برای توصیف آنها استفاده می کنید؟ شما بهتر از موضوع خود هستید؟ من فکر می کنم نقطه Steinbeck دائما باعث می شود - نه، شما نیستید. شخصیت ها جالب هستند و به سادگی ساخته شده اند، آرکه تایپ تقریبا. من یک داستان Camelot شنیده ام و می توانم آن را ببینم. آنها حتی در بعضی قسمت ها از @ Thou @ و @ Thee @ استفاده می کنند. اما هرگز به نظر نمی رسد سنگین دست، شما تقریبا می توانید ببینید شخصیت های درک که theyre بازی بخشی و پله به انجام آن. مانند Cannery Row، آن را در مورد بسیاری از افراد خوش شانس خود را، و مردم شهر در مورد آنها. بعضی غنی تر، برخی فقیرتر، همه با داستان کوچک خود. و Steinbeck به نظر می رسد داستان های کمی طرفدار را دوست دارد. خوشبختانه، با قلم خود خیلی سریع آن را مانند تنگستن کوتاه که می آیند، سپس یک بار شما نقطه آنها را دریافت کردم. او هرگز از مطالب ما بیش از چند صفحه جدا نمی شود، هرگز 5 صفحه را که توصیف یک سنگ یا یک درخت خاص و یا حتی هر یک از مردان یا خانه ای که در آن زندگی می کنند، صرف می کند. داستان ای که گلویش را در انتها می کشد، و باعث می شود که شما آرزو کنید ... خوب، شما قصد خواندن آن را دارید. اما تمایل به نگه داشتن چیزهایی که آنها در زندگی واقعی بسیار قوی هستند، Steinbeck باعث می شود که شما احساس میل و احساس از دست دادن در جهان کوچک او ایجاد، و آن را طول می کشد او را کمتر از 200 صفحات برای انجام این کار.

مشاهده لینک اصلی
در مورد تصویر آشکار استینبکک از آمریکایی های مکزیکی به عنوان تنبل و آمورال در Tortilla Flat گفته شده است. برخی میگویند استینبک نژادپرست بود؛ برخی می گویند او فقط محصول زمان خود بود. درست است که من نمی دانم Steinbeck ممکن است به خوبی نژادپرست باشد (همچنین از @ jew @ به عنوان یک دروغ استفاده می کند و در چند کتاب از کلیشه های غریزی از چینی ها استفاده می کند). من هیچ چیز از باورهای شخصی انسان در مورد نژاد نمی دانم و یک اشتباه رایج است که تصور شود نویسنده همیشه با راوی خود موافق است. اما Steinbeck قطعا محصولی از زمان خود بود. کدام یک سوال را مطرح می کند: آیا می تواند نژادپرستی را رد کند، اگر فقط یک محصول زمان است؟ آیا آل Jolson مناسب برای آرایش سیاه و سفید بود و @ Mammy @ را بشنود چون آن زمان به لحاظ سیاسی نادرست نبود؟ ترسناک ترین عکسهای جیم در حال چاپ بود؟ و آیا ما می توانیم، به عنوان محصولات یا زمان ما، این چیزها را با چشم غیرمعمول قضاوت کنیم؟ شاید محصول محصول زمان خود، به معنای چیزی دیگر باشد. شاید مشخص ساختن Steinbecks از این pysanos به عنوان leapout drunks هیچ ربطی به نژاد خود و همه چیز را با زمان و منطقه که در آن زندگی می کردند. ممنوعیت و رعب و وحشت بزرگ، از مردان از همه نژادها، رنگ ها و اعتقادات منحرف شده است. شراب معتبر بود، بنابراین مردان بیشتر از این خواستند. مشاغل دشوار بود، بنابراین سرانجام مردان تلاش کردند. این تصور من از خواندن این کتاب است: نه که paisanos تنبل، مست، آمور، و فقیر بود زیرا آنها مکزیکی بود، اما چون در سال 1935 آنها هیچ چیز دیگری انجام نداده بودند.

مشاهده لینک اصلی
داستان های تنوع زیادی درباره یک باند احمقانه از دوستان که دزدان باشگاه پسران آن را بارها یادآوری کرده اند @ Three Stooges @ یا @ Last Wine Summer @ در حالی که آنها در حال جستجو برای ماجراجویی و نوشیدن هستند، چرخاندن نخ های باور نکردنی خود را در حالی که گرفتن مست و فلسفیدن با رها وحشی - مرده گذشتن از روز! جهنم، حتی Yogi Bear-ish بشقاب پیک نیک چاقو صحنه! بی معنی، همه چیز بی معنی است! یا آن؟ به نظر میرسد که چیزی کاملا عمیق به یاد میآورم جایی در آنجا وجود دارد که در میان منطقهای غریب و پیچیده و سرازیری خودخواهانه وجود دارد ... شاید این شراب صحبت میکرد؟ Steinbeck به سمت چاه مرکزی ساحل کالیفرنیا فرو میرفت، اسپانیایی کولی را کشت مهاجران در یک شهر تخیلی در نزدیکی مونتهی Tortilla Flat نامیده می شود، یک شهر و مردم بسیار رنگی است که تقریبا از نقاشی خارج می شود و پرتره های خود را انجام می دهد. اما نه، Steinbecks باقی مانده باقی می ماند از طریق خارج. او آن را لایه می کند، گاهی اوقات برای جدی بودن آن ضخیم است. ممنون بابت Tortilla Flat به ندرت خیلی جدی میشه قطعا لحظات مهمی وجود دارد: مرگ، ضرب و شتم، دوستی تست شده است. گاهی اوقات این لحظات تهدید به فروپاشی تمام ساختار شناور. شاید یک صحنه یا دو بار دیگر برای این که در غیر این صورت خنده دار باشد، مضر است. آه، قاشق شراب را بردارید و اجازه ندهید مشکل شما حل شود.

مشاهده لینک اصلی
به طور خلاصه، دانلی، شخصیت اصلی در این رمان، از جنگ به Tortilla Flat (ناحیه پیزانو که در بالای تپه بالای مونتری) نشسته است، باز می گردد تا دو خانه را به ارث برده باشد. آنچه که در زیر می آید، یک داستان کمدی است که اساسا می تواند در 5 کلمه خلاصه شود: شراب، دوستی، غذا، زنان و اشتباه .. دوباره دوباره: o) این اولین رمان جان استینبک است که من لذت خواندن را داشتم و به سادگی این یک علامت قابل خواندن در من است. آنچه که اول از همه من را به خود جلب می کند، استعداد قابل توجه است آقای استینبک در کیفیت پروسس خود نشان می دهد. او یک استعداد باور نکردنی برای بیان خود را به طور عادی و به شیوه ای شعرانه نشان می دهد. من می توانم نمونه های بی پایان را ارائه کنم اما به عنوان یک تصویر، به جای پنهان کردن چیزی ساده مانند @ دزدان دریایی استفاده از چرخ دستی خود را به کمک دنی @، آقای Steinbeck به زیبایی آن را به عنوان @ و سپس قرض گرفتن دزدان دریایی و دزدان دریایی به فشار آن، دنی. . @، که مانند بسیاری از احکام در Tortilla Flat، مانند ابریشم خوانده می شود. اگر کیفیت پروسس آقای استینبکک نیمی از موفقیت Tortilla Flat را تشکیل می دهد، سپس عمق شفاف مشخصه او نیمه دیگر را پر می کند. آقای Steinbeck با شکوه کاراکتر خود را به زندگی ادامه می دهد. هر کس عمیقا برآورده شده است، با هر کدام از ویژگی های خاص خود را جذاب اما جذاب است. این یک انتخاب دشوار است اما شخصیت پرطرفدار برای من این است: \"دزدان دریایی\"، مردی که سرش با بقیه بدنش رشد نکرده بود. وظیفه و سخت کار، یک مرد از لذت ساده (لذت بردن از او یا نشان دادن علاقه به سگ های خود و یا کار برای به دست آوردن تصویب از دوستان خود)، دزدان دریایی نشان می دهد چگونه زندگی فروتنانه، صادقانه و عمدتا مقدس باشد زندگی می کند، که فوقالعاده سبک زندگی دوستان دیگر گروه را به هم متصل می کند (خوب، به استثنای Big Joe Portagee: o) که تا به حال به اندازه کافی شایسته نیستند. این نمی تواند بگوید که دنی و دوستانش هرگز نیت های خوب را در قلب نشان دهید آقای Steinbeck استادانه در تعیین شخصیت های خود را در مسیر قصد خوب، فقط برای آنها به هر واسطه، و یا برای دستکاری شرایط برای دیدار با نیازهای خود است. این اتفاق می افتد، و اغلب از نه، شراب نقشی را به عنوان یا انگیزه اصلی و یا خیانت نقش. من واقعا دوست داشت خواندن Tortilla تخت. این یک داستان لذت بخش با شخصیت های باشکوه است و من آن را کار نابغه مطلق می دانم. من هرگز فکر نکردم که نویسنده بتواند به طور کامل از قدرت خواندن یک کتاب دست بردارد، اما می توانم بدون ترس از تضاد که آقای جان استینبک، به لطف ترتیلا تخت، نکته نادر را در قلب من پیدا کرده ام، بیان کنم. منتظر بقیه مجموعه اش هستم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب تورتیافلت


 کتاب رمز کامیابی و شکوفایی
 کتاب آنگاه به پایان رسیدیم
 کتاب برف های کلیمانجارو
 کتاب عموزادگان
 کتاب سارا اسرار قانون جذب را یاد می گیرد
 کتاب خاطرات زمستان