کتاب بخشنده

اثر لوییس لوری از انتشارات نشر چشمه - مترجم: کیوان عبیدی آشتیانی-ادبیات آمریکا

The giver, 2002, Lois Lowry (1937)
عنوان: بخشنده؛ نویسنده: لوئیس لوری؛ مترجم: کیوان عبیدی‌آشتیانی؛ مشخصات نشر: تهران، نشر چشمه، 1388، در 213 ص، شابک: 9789643626921؛ کتاب در سال 1385 با عنوان «مامور خاطرات» با ترجمه بانو «لیلا نائینی» در انتشارات بازتاب نگار نشر شده است


خرید کتاب بخشنده
جستجوی کتاب بخشنده در گودریدز

معرفی کتاب بخشنده از نگاه کاربران
رید فقط در زمان فیلم جدید است. من به معنی بازگشت به Giver و نوشتن بازخورد بهتر برای برخی از زمان حال است و فیلم به زودی به انتشار به نظر می رسید به عنوان خوب بهانه ای به عنوان هر. رتبه من یکسان باقی می ماند، گرچه چندین سال است (و بسیاری از اشکالاتی که YA بد نوشته شده است) از زمانی که من آخرین بار این کار را انجام دادم. من هنوز هم یک کتاب خوب، با مفهوم جالب و نوشتن پیشرفته فکر می کنم ... اما من هرگز 100٪ فروختم. برای یک چیز، شخصیت اصلی و راوی فقط دوازده ساله است. در حالی که من خوشحالم که نویسندگان کتابهای تحریک آمیزی برای بچه های کوچکتر نوشتند، در روایت کمبود عمیق وجود دارد که لازم بود تا تصویری واقعی از ذهن کودک باشد. به نظر من جامعه و موضوعاتی که در این رمان مورد بررسی قرار گرفته اند ممکن است از طریق چشم های کسی که مسن تر است، موثرتر باشد. در این داستان، شهروندان این جامعه با یک همبستگی @ که موجب آرامش، همکاری و رفاه عمومی می شود، متحد می شوند. هر کس برابر است و همه چیز برای شما انتخاب می شود ... همسر، شغل شما، حتی فرزندان شما دریافت می کنید. همانطور که رمان باز می شود، به نظر می رسد دنیای اتوپیایی باشد. اما همه چیز به نظر نمی رسد. هنگامی که جوناس به عنوان گیرنده حافظه انتخاب می شود، ذهن او به اسرار تاریک جامعه ای که در آن متولد شده است باز می شود. او می آموزد که هماهنگی قیمت داشته باشد و فقط ممکن است بیش از آن باشد که مایل به پرداخت آن باشد. این کتاب به تدریج بررسی می کند و شاید مفهوم را که جهل سعادت است را زیر سوال ببرد. چقدر ارزش دارد زندگی مسالمت آمیز - اگر خالی باشد - زندگی می کند؟ من این ایده را خیلی بیشتر از خودم دوست دارم. قدرت رمان در طرح، نوشتن یا شخصیت ها نیست ... اما در افکار سرگردان شما باقی می ماند و احساس عجیب و غریب ناخوشایند آن را به ارمغان می آورد. من درک می کنم که چرا خوانندگان مفقود احساس اجباری برای مقایسه دو - عملکرد از جوامع تقریبا یکسان است و MC ها معضلات مشابهی را تجربه می کنند، گرچه همبستگی بسیار رمانتیک تر است. فرض بر این است که شواهد بیشتری در مورد تاثیر این کتاب کوچک بر روی ژانر وجود دارد. مفاهیم، ​​برای من، قطعا قوی تر از شخصیت ها هستند. و انتهای مبهم من به نحوی که منحرف شده بود خوشحالم، به جای آن که باعث شود که من سرنوشت جوناس را لعنت کنم.

مشاهده لینک اصلی
@ چه چیزی باعث انتشار در Giver؟ @ دختر من از من خواسته امروز صبح، زمانی که او فقط شروع به خواندن رمان در توصیه قوی از خود من و هر دو برادر بزرگتر خود را. @ من نمی توانم بگویم که این تجربه خواندن را خراب می کند! من پاسخ دادم. @ شما چقدر فکر میکنید کتاب تا حالا؟خوب، جامعه قوانین زیادی دارد.این خوب است یا بد، فکر میکنید؟ @ @ من نمیدانم، بعضی از قوانین خوب هستند، اما بعضی از آنها به نظر کمی میرسد خیلی مانند اینکه اجازه ندهید حرفه شما را انتخاب کنید. ما در مورد قوانینی که برای محافظت از انسانها از هرج و مرج محافظت می کنیم صحبت می کنیم (مثلا قوانین ترافیکی، یا قوانینی که از آزادی و رفاه همه افراد در یک فضای مشترک محافظت می کنند ) و قواعدی که برای کنترل افکار و اعمال (نظیر افکار سرکوبگر) عمل می کنند. بعدها، زمانی که وارد مدرسه شدم، برنامه کلاس درس مقدماتی برای کلاس مادری خود را تغییر دادم تا شامل بحث درباره اعتبار قوانین خاص (مانند قوانین مدرسه) و اهمیت تشخیص آنها از موارد سرکوبگر باشد. خواندن و صحبت کردن در مورد کتاب ها با فرزندان من تاثیر عمده ای بر انتخاب حرفه ای من دارد. در شب دختر من به اتاق من برگشت، به نظر غم و اندوه وحشتناک. او توضیح داد که چه @ release @ نامیده می شود، و او گیج شد. این نخستین برخورد او با داستان داستانی است و او از قدرت امپراطوری (بدون دانستن اصطلاح خود) شوکه شده است. پسر وسط من این بحث را پیوست و من را به خاطر سپردن خواهر خود به چیزی که کلمه معنی دارد، محکوم کرد. او افزود: \"من خودم آن را کشف کردم!\" او گفت، و او موافقت کرد. \"ما چند درس در مورد انتشار در کلاس @ صرف کردیم، و شروع به صحبت در مورد معضل اخلاقی کتاب: چقدر شخصیت از بدبختی زیر شاخه های جامعه از آنجاییکه عمدا در خارج از تاریخ و حافظه نگهداری می شدند و به حقایق محدودی آموزش می دادند، چقدر فهم می توانستند آنها را به دست آورند؟ @ Jonas پدر یک مرد خوب بود! بچه های من اصرار داشتند. و هنوز او بچه را آزاد کرد. @ رزماری خود را منتشر کرد و من فکر نمی کردم او شکستی باشد، او فقط نمی توانست تمام این احساسات را بدون هیچ کس به اشتراک بگذارد. این است وحشت زده اگر شما تنها هستید @ دختر من است دلسوز است. من به فرزندانم گوش دادم، افکار خود را به اشتراک گذاشتم، منعکس کننده جامعه ای بودم که از احساسات پرشور و خاطرات دردناک که آنها را از بین برده بود، ترسیدند و احساس کردم که ما در آنجا حضور داریم فقط الان. ما هنوز کتاب ها را می خوانیم، در مورد آنها صحبت می کنیم، نگرانی های ما را در ارتباط می گذاریم، در مورد جنبه های خوب و بد جوامع بسیار تنظیم شده، و همه ما رنگ های مختلف در جهان را می بینیم. ما ممکن است آنها را دوست نداشته باشیم و ممکن است از هر دو رنگ و صداها و احساساتی که ما با آن آشنایی داریم، ترسیم، اما ما به متفکرانی که از لحاظ ظاهری غم انگیز، مانند افراد در جهان از خواننده، تبدیل نشده ایم. ما هنوز به اندازه کافی مراقبت می کنیم تا همه این احساسات ترسناک را داشته باشیم: ترس، خشم، سرخوردگی، عشق پرشور و اشتیاق. ما را به خواندن و صحبت کردن و برقراری ارتباط با نسل بعدی ادامه دهیم تا جهان ما را بی عاطفه و مقاوم در برابر احساسات انسانی سوق دهد. اجازه دهید ما مهارت دادن و دریافت دانش از جهان را به عمل بگذاریم و به یکدیگر کمک کنیم که درد را به ارمغان بیاورد، به طوری که شادی همراه با غم و اندوه گم نخواهد شد. گیمر یک رمان کامل است که سوالات عالی زمان ما را به جوان معرفی کند و مخاطبان کنجکاو!

مشاهده لینک اصلی
من آن را دوست داشتم، من آن را بخاطر خواندن آن در ساحل می خوانم: D، دنیای بزرگ، یک خط داستان سرد و هیجان انگیز، یک رمان بسیار جالب دودویی. در این کتاب هر کس یکسان است، انتخاب بسیار محدود است. هر جنبه ای از زندگی توسط بزرگان جامعه تحت کنترل و تصمیم گیری می شود، هر کس تنها به این دلیل محتاج است که نمی داند متفاوت است، اما جوناس (قهرمان) متفاوت است، او چیزهایی را می بیند که هیچ کس دیگر نمی تواند ببیند. جوناس جهان کامل است. همه چیز تحت کنترل است. هیچ جنگ یا ترس یا درد وجود ندارد. هیچ انتخابی وجود ندارد هر شخص در جامعه نقش مهمی ایفا می کند. هنگامی که جوناس دوازده ساله می شود، او برای دریافت آموزش ویژه از The Giver جدا می شود. Giver به تنهایی خاطرات درد واقعی و لذت بردن از زندگی را حفظ می کند. اکنون زمان جوناس برای دریافت حقیقت است. @ Jonas انتخاب شده است که بعدی @ گیرنده @، ارائه دهنده تنها مرد در جامعه است که دارای خاطرات مانند رنگ، خورشید، درد، جنگ، شجاعت، شادی، عشق، احساسات، زیرا مردم canâ جوناس به راحتی آنها را مدیریت می کند و در صورت نیاز به راهنمایی، جوناس به آرامی خاطرات خود را از تهیه کننده دریافت می کند. او از طریق آموزش، اسرار زمان قبل از خود را پیدا می کند و متوجه می شود که جامعه به همان اندازه کامل نیست. â € œThe بدترین بخش نگه داشتن خاطرات درد نیست. تنفر از آن است. خاطرات باید به اشتراک گذاشته شوند

مشاهده لینک اصلی
به طور کامل تحت تاثیرThe Giver، @ یک جواهر دو دهه ای در یک ژانر است که اساسا همیشه من را ترک می کند که مایل است بیشتر باشد. نه، این مختصر است \u0026 amp؛ همه عناصر اساسی یک داستان ترسناک دودویی است. موضوعات جالب از شخصیت و رنگ (در آن دلپذیر @ Pleasantville @ راه) و جامعه به طرز باور نکردنی به خوبی (بله،Hunger Games @ از این \u0026 amp؛ Shirley Jacksons @ Lottery @ و William Goldings @ Lord of the مگس @) - موضوع قاعدگی فقط به این کلاسیک YA فشار مورد نیاز برای آن حماسه و ضروری هر دو. از آنجا که ما در مورد هولوکاست بودیم، ما به «ستاره های ستاره ای» (همچنین نمونه ای) به عنوان خوانده شده عادت کرده ایم، بنابراین من هرگز این تجربه را تجربه نکرده ام. شاید به نظر من بزرگتر از رشته های علمی تخیلی (یا رمان های YA) تبدیل به بزرگسالی شود؟

مشاهده لینک اصلی
در یک نقطه من یک بررسی برای این کتاب نوشتم. این بررسی بسیار خوب نوشته شده است و می تواند جوایز را به دست آورد! متأسفانه، زمانی که من برای ارسال آن بودم، یکی از مواردی بود که سرور Goodreads سقوط کرد و بازبینی برای سنین گم شد. . . فقط من تا به حال به یاد داشته باشید که واقعا عالی است که بررسی شده است! به یک بررسی جدید است که بسیار کوتاه تر و قطعا پایین تر از اصلی است. این یکی از granddaddies از جنس YA dystopian است. بدون این کتاب ما ممکن است بازی گرسنگی، متفرقه، مازی دونر، و غیره از این کتاب لذت برده شود. . . و من از این کتاب ناامید شدم من اعتقاد دارم این واقعیت که من در زمان خواندن یک پدر جدید بودم موضوع را دشوار ساختم - قسم می خورم که فرزندانتان را پس از اتمام این کار، آغوش می گیرید. دو بار در حالی که خواندن من این کتاب را در سراسر اتاق انداختم - این غلط نیست. من از آنچه که خواندن آن کتاب را به عنوان دور از من به عنوان امکان پذیر بود شوکه شدم. به عنوان یک بزرگسال این کتاب خواندن سخت بود و من نمی توانم تصور کنم که آن را به عنوان یک بزرگسال جوان. اگر بچه های من وقتی که نوجوان هستند این را بخوانند، این است که من قطعا باید قبل و بعد از آن با آنها صحبت کنم. سریال را تمام کردم، و به طور کلی آن بسیار لذت بخش است - و کتاب های دیگر کاملا شوکه کننده نیستند یکی! (حداقل، هیچ یک از آنها راه اندازی نشد!)

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بخشنده


 کتاب قدرت تمرکز
 کتاب 101 راه برای دوست داشتن کار
 کتاب هنری زلزله و تعطیلات پرماجرا
 کتاب راهکار
 کتاب الان وقتشه
 کتاب صفر