کتاب باراک اوباما در رویای پدر

اثر باراک اوباما از انتشارات آزاد مهر - مترجم: علی مراد کاکائی-ادبیات آمریکا

باراک اوباما نه سال پیش از مبارزات انتخاباتی مجلس سنا که او را یکی از تاثیر گذارترین و تاثیر گذار ترین سخنرانی ها در سیاست آمریکا می دانست، این لرزان، بی نظیر و تاثیر گذارانه بر خاطرات منتشر کرد که در سال 2004 دوباره به عنوان پرفروش ترین شماره ی نیویورک تایمز تبدیل شد. رویاهای پدر من داستان مبارزه اوباما را برای درک نیروهایی که او را به عنوان پسر یک پدر سیاه پوست آفریقایی و مادر سفید آمریکایی شکل می دهد، می گوید - مبارزه ای که او را از سرزمین اصلی آمریکا به خانه ماندگار خویش بزرگ خود در روستای کوچک آهو آفریقایی.

اوباما داستان خود را در نیویورک باز می کند، جایی که او می شنود که پدرش - یک شخصیت که او بیشتر به عنوان یک افسانه می داند نه به عنوان یک مرد - در یک تصادف درگذشت. این خبر باعث ایجاد زنجیره ای از خاطراتی می شود که باراک از تاریخ غیر معمول خانواده اش می گوید: مهاجرت مادرش از شهر کوچک کانزاس به جزایر هاوایی؛ عشق که بین مادرش و دانش آموز جوان جوان کنیا توسعه می یابد، عشق هایی است که توسط بی گناهی جوان و روح یکپارچگی اوایل دهه شصت به وجود آمده است؛ ازدواج پدرش از هاوایی زمانی که باراک دو بار به عنوان واقعیت های نژاد و قدرت دوباره خود را تأیید کرد؛ و باراک خود را بیدار به ترس و شک و تردید است که نه تنها بین دنیاهای سیاه و سفید بزرگتر بلکه درون خود وجود دارد.

با تمایل به درک هر دو نیروهایی که او و میراث پدرش را شکل دادند، باراک به شیکاگو می رود تا به عنوان یک سازمان برگزار شود. در آنجا، در برابر فوران های سیاسی و نژادی پر سر و صدا، او در تلاش برای بازگرداندن ناامیدی ناشی از شهر درونی است.

داستان او یکی از آن افرادی است که او با آن کار می کند، زیرا او در مورد ارزش جامعه، ضرورت بهبود زخم های قدیمی و امکان ایمان در میان ناراحتی می آموزد.

سفر باراک دایره کامل در کنیا، جایی که او در نهایت با طرف آفریقا خانواده اش ملاقات می کند و با حقیقت تلخی زندگی پدرش مواجه می شود. باراک از طریق یک کشور که با فقر وحشیانه و درگیری های قبیله ای مواجه شده است، اما افرادی که با روحیۀ استقامت و امید روبرو می شوند، متوجه می شود که او به طور ناگزیر به برادران و خواهران زندگی می کند که در آن اقیانوس زندگی می کنند، و با درک مبارزات مشترک آنها می تواند در نهایت میراث تقسیم شده خود را با هم ادغام کنید.

تفکر جستجو در معنای هویت در آمریکا، رویاهای پدر من ممکن است پرتره آشکار ما از یک رهبر بزرگ آمریکایی - مردی که در حال بازی است و نقش مهمی در بهبود بخشیدن به یک کشور فاسد و تقسیم شده بازی خواهد کرد.


خرید کتاب باراک اوباما در رویای پدر
جستجوی کتاب باراک اوباما در رویای پدر در گودریدز

معرفی کتاب باراک اوباما در رویای پدر از نگاه کاربران
برای لحظه ای که نویسنده تبدیل شده است فراموش کنید این کتابی است که توسط یک سیاستمدار یا رئیس جمهور منتخب نوشته نشده است. یک کتابی بود که توسط کسی نوشته شده بود که متعاقب آن همه چیز شد. به همین دلیل، یک حساب بسیار صادقانه از یک آمریكایی كه می خواهد با كسی كه دارد و از كجا دارد، صحبت كند. به عنوان یک جایزه، اوباما اتفاق می افتد که یک نویسنده عالی باشد. او احساس خوبی از نحوه شکل دادن روایت جالبی دارد، بنابراین داستان شخصی او بسیار جذاب است. به عنوان یک بخش عادی از تبدیل شدن به یک بزرگسال، یک پسر در برخی از نقاط شروع به نگاه انتقادی و مقایسه خود را با پدرش. و اگر این پدر فیزیکی یا احساسی نبود، ممکن است حقیقی تر باشد و مهمتر از آن ریاست گذرگاه باشد. حساب اوباما برای جستجو شخصی خود برای پدرش گمراه کننده است و این یکی است که بسیاری از مردان می توانند به آن ارتباط داشته باشند. اوباما همچنین تلاش خود را برای هویت به عنوان یک مرد سیاه پوست در یک خانواده سفید در دهه 1970 به عنوان یک پسر توسط مادر و مادربزرگ و پدربزرگ و مادربزرگش به عنوان یک نوجوان تصمیم گیری در مورد مواد مخدر و بسیاری از مسائل دیگر مطرح شده است. به طور خلاصه، این یک کتاب بزرگ کتاب باشگاه است زیرا بسیاری از موضوعات گسترده است که می تواند کاتالیست برای بحث باشد. آیا شما طرفدار این سیاست های رؤسای جمهور هستید یا نه، خودتان را به فراتر از آن نگاه کنید و غنی بودن این خاطرات مهم را کشف کنید.

مشاهده لینک اصلی
من در این روزهای ریاست جمهوری اوباما این کتاب صوتی را گوش دادم. رویاها از پدرم درباره خانواده اوباما، دوران کودکی او و نحوه شروع او در سازماندهی جامعه در شیکاگو است. بعضی از داستان های مورد علاقه من درباره باراکا پدربزرگ و مادربزرگ، خاطرات او از مادر و پدر و در نهایت، سفر او به کنیا بود. ملاقات با اقوام آفریقایی خود را. جالب بود که این خاطرات را که برای اولین بار در سال 1995 منتشر شد، خواند و همه آنچه را که اوباما از آن زمان نوشته بود، به رسمیت شناخت. فایل صوتی شامل سخنرانی اوباما در کنوانسیون ملی دموکراتیک 2004، که همان قدر قدرتمند است که من برای اولین بار آن را 12 سال پیش شنیده ام. این الهام بخشیدن به گوش دادن به اوباما داستان خواندن را خواند و هوادار آن را به شدت توصیه کرد.

مشاهده لینک اصلی
خواندن بزرگ در مورد درک و پیدا کردن رشد گذشته خود، زندگی و تاریخ و غیره (کاغذ دیواری!)

مشاهده لینک اصلی
این یکی از آن کتابهایی است که میخواهم برای همه کسانی که میشناسم بخرم اوباما به استثنای هر ایده ای از این ایده در کتاب و یا ریاست جمهوری او هیجان زده است یا نه، اوباما یک نویسنده فوق العاده است - این یکی از بهترین خاطراتی است که تا به حال خوانده ام. به غیر از گسستن گاه به گاه به طنز ملودراماتیک (بسیار گاه به گاه و قطعا کمتر از خاطرات معمولی)، وضوح و توصیف متعادل و منصفانه، اوباما به طور آگاهانه از لغزش به نوستالژی و یا بیش از حد آرمانی کردن هر زمان در زندگی یا مکانی که او بازدید می کند . پس از گذراندن دوره ریاست جمهوری (با توجه به جمع بودن خوش بینانه!)، او به راحتی میتواند به عنوان نویسنده کار کند. اگر او هرگز رئيس جمهور نخواهد شد و یا حتی به سیاست وارد نمی شود، این یک کتاب ارزشمند است و یکی از بهترین داستان های تازه از دوران نوجوانی است. لغزش از مرور به سیاست شخصی، خواندن این کتاب بسیار هیجان انگیز بود. همانند بسیاری از پایگاه هایش، از زمان کنوانسیون 04، هوادار اوباما بوده است. من در واقع رای دادن به ریچاردسون بودم (بله، من بخشی از این 2٪ از رای دهندگان بودم) تا زمانی که اوباما در مسابقات ماه مارس سخنرانی کرد، تصمیم گرفتم نه تنها او یک رییس جمهور خوب را ایجاد کند، بلکه آمریکا نیاز اوباما را دارد. با این حال، من هرگز از نوشتن خود خواندن ندارم - نمی خواهم بیش از حد مخوف باشم، و حتی می دانم که می دانم که در هشت سال آینده، من را ناامید می کند، مصالحه می کند و باید بخشی از ماشین سیاسی باشد. من به اندازه کافی هیجان زده شدم تا سفر کنم رای گیری در روز انتخابات و شجاعت دیوان عالی برای افتتاح، و در عین حال خواندن این کتاب باعث شد من حتی بیشتر از هیجان زده که این مرد رئيس جمهور ما است. از آنجا که او می شود: ما، امریکا، سیاه پوستان، سفید پوستان، طبقه کارگر، روشنفکران، مهاجران. واقعیت این است که یک مرد که افکار خود را در این کتاب قرار داده است، که با سنین نوجوانی به عنوان یک مرد سیاه پوست، که مادرش سفید را دوست دارد، در پروژه های شیکاگو سازماندهی شده، در مدرسه مبارزه کرده و به آنجا سفر کرده است آفریقا در حال اجرا است کشور ما شگفت انگیز است. بینش های او در مورد نژاد، تاریخ، هویت و کلاس، برخی از نجیب ترین و آزار دهنده ای است که خواندن - او می داند که چگونه پدربزرگ سفید خود می تواند در همان زمان به عنوان یک پیشرفته و در عین حال غیرقابل قبول نژادپرست باشد؛ چگونه جوانان سیاه پوست می توانند هر دو قربانی و ماندگار اسطوره های مردانگی و نژادی باشند که آنها را می گیرند؛ چگونه بسیاری از مردم واقعا خوب هستند، اما خوب بودن برای لزوما کافی برای فرار از وزن تاریخ و سوء تفاهم متقابل نیست. آیا شما در مورد اوباما (مثل خودم!) خردمندانه عمل کرده اید، بیشتر محکم هستند یا حتی برای او رای ندارید آن را به خودتان برای خواندن این کتاب، برای درک بهتر که در آن مرد که در حال حاضر رئیس جمهور ما از آمده است.

مشاهده لینک اصلی
در این مقدمه، اوباما می نویسد که پس از گذشت بیش از یک دهه، با نگاه کردن به این کتاب، او را با اصطلاحات غیرمتعارف آشنا می کند و آرزو می کند که شاید پنجاه و چهارصد و پنجاه صفحه آن را جبران کند. این نوع انتقاد از خود است که این کتاب با آن صادق است و بسیار با اهمیت است. اوباما تمایل دارد تا پروازهایی را انجام دهد که ممکن است در هنگام سخنرانی به نظر برسد، اما باید آن را تا حدودی محدود کند، به کنار، من فکر کردم این یک خاطره است که به خوبی نوشته شده است، به ویژه با توجه به این واقعیت است که آن را توسط کسی نوشته شده بود تنها در اوایل سی سالگی. بنابراین چند سیاستمدار توانایی نوشتن با چنین وضوح واضح و درستی دارند. من بحث خود را از تقاطع نژاد، سیاست و فرهنگ در آمریكای مدرن یافتم كه بسیار جالب است، مخصوصا از آنجا كه من از كشورهایی هستم كه سابقه ای ندارند از جذب بسیاری از مردم از زمینه های نژادی دیگر، اما که شروع به مجبور به روبرو شدن با نژادپرستی خود را نهفته با توجه به روز افزون مهاجرت مدرن است. این قانع کننده و فکری بود. چند بار من خودم را فهمیده بودم اما ... و بعدا تعجب کردم که چرا این واکنش را داشتم، چرا دفاع شخصی من و دفع برخی از آن در حالی که من خواندن را در زمان گرفتم. نیمه باز کتاب، که اوباما دوران کودکی و تجربیاتش در کالج و کار در شیکاگو را توصیف می کند، من بیشترین علاقه را به من دارد. شاید، من فکر می کنم، زیرا او بسیار خوب نشان داد که راه های درون آن در درون فرهنگ گسترده تر (سفید) آمریکایی، و مشکلات و سردرگمی ها و این که او این و جامعه سیاه را ایجاد کرده بود، نشان می داد. من فکر کردم که نیمه دوم، که در آفریقا قرار دارد، کمی تند و تیز کرد، زیرا او خودخواهانه بودن را نشان می دهد که اوباما قبلا مستعد آن نبود، و چون همه اوباما در رابطه با افراطی خود از نظر سیاه بودن او را بررسی کرد، اوباما در آنچه که در مصاحبه ها و تلویزیون دیده می شود، همیشه جذاب و بسیار جذاب بوده است. اوباما با تمسخر آماده است. در این کتاب خیلی کم است او به نظر می رسد به خودم خندیدم بسیار هوشمند و شخصیت، بله، اما برخی از جرقه از کریسمس از دست رفته بود. من تعجب می کنم که چقدر از این انتخاب انتخابی است، تا چه میزان تأثیر موضوع خاطرات خود و اینکه چقدر او به آرامی به فردی که اکنون در طول دهه گذشته می بینیم رشد می کند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب باراک اوباما در رویای پدر


 کتاب اعتراف
 کتاب دنیای آشنا
 کتاب مردی در تاریکی
 کتاب در زمان ما
 کتاب در نکوهش جنگ
 کتاب بخت پریشان