کتاب امبرسون های باشکوه

اثر بوث تارکینگتون از انتشارات نشر متیس - مترجم: ناهید قادری-ادبیات آمریکا

رمان Booth Tarkington 'Ambersons Magnificent' تنها زمانی که اولین بار در سال 1918 به نمایش درآمد، نه تنها بهترین فروش بود، بلکه جایزه پولیتزر را نیز به دست آورد. در اوایل قرن بیستم - سپیده دم سن اتومبیل - در غرب میانه قرار گرفته است. این رمان با معرفی ثروتمندترین خانواده در شهر Ambersons آغاز می شود. امبرسون ها نشان می دهد که بیش از حد اشرافی، همه چیز پول می تواند خرید و بیشتر. اما جورج امبرسون ماینفر، نوه فاسد خانواده پاتریارخ، نمیتواند ببیند که تغییرات بزرگی اجتماعی در حال وقوع است و سرمایه داران بزرگ، کارفرمایان و توسعه دهندگان املاک و مستغلات به زودی از ثروت و اعتبار خود فراتر خواهند رفت. جورج بجای پیوستن به سن مکانیکی جدید، جورج ترجیح می دهد که نجیب زاده باقی بماند، معتقد است که "چیزها بودن" برتر از "انجام دادن کارها" است. اما چون شهرش تبدیل به یک شهر می شود و کاخ خانوادگی در ابر خاکستر قرار می گیرد، جورج محافظان یک به یک را ناپدید می شوند و شیوه ی ظریف و منحصر به فرد Ambersons از بین می رود و در نهایت از بین می رود.


خرید کتاب امبرسون های باشکوه
جستجوی کتاب امبرسون های باشکوه در گودریدز

معرفی کتاب امبرسون های باشکوه از نگاه کاربران
کسانی که Ambersons در نهایت به عنوان با شکوه به عنوان آنها دوست داشتم به خود فکر می کنم، آره؟ اگر تا به حال در یک شهر کوچک زندگی کرده باشید، احتمالا برخی از شخصیت ها را تشخیص می دهید، اگر چه با سکته مغزی گسترده رنگ شده است. رمان Tarkingtons یکی از عرفان است - صفحات اول شعار دلتنگی به چند روز طول می کشد، زمانی که همه می دانستند هر کس دیگری، هر خارجی و @ darkies @ و هر کس دیگر جای خود را می دانستند. بر طبق خانواده Amberson، جای آنها در سمت راست بالا بود و جوانترین عضو قبیله، جورج امبرسون مینیفر، در بالای قبر مانند یک قاتل هیولا قرار گرفت. این کتاب همچنین نگاهی به کلاس در آمریکا، حداقل طبقاتی که توسط استانداردهای اجتماعی Gilded Age Indiana تعریف شده است. این نقل قول ازBrideshead Regurgitated: فریبنده های شگفت انگیز Downton Abbey توسط James Parker در Atlantic Monthly، ژانویه / فوریه 2013 به خوبی به آنچه که من فکر می کنم Tarkington سعی می گویند: @ کلاسیک در آمریکا است باستان، روان رنجور نیست، و دستگاه شبه جادویی است که در بریتانیا است ... کلاس در آمریکا یک قطب چرب است: شما بالا میروید، شما پایین میروید. @ بالا آمبرسنها رفتند، و آنها پایین آمدند.

مشاهده لینک اصلی
در حال حاضر این بزرگ است که خواندن قلب، نگاه و احساس آمریكای مركزی در اوایل قرن بیستم؛ بسیار شبیه به Main Street \u0026 amp؛ وینزبرگ، اوهایو، اما بیشتر سرگرم کننده برای خواندن. کاهش یک خانواده بالاتری منعکس کننده تغییرات آمریکای مرکزی در دهه 1910 بود. خودروها و آمپر؛ کارگران حرفه ای در مقابل غواصی های اسب سواری و شهروندان؛ شهر به یک شهر صنعتی تبدیل می شود و خانواده های سابق پیشرو را در معرض دود زغال سنگ قرار می دهد که کارخانه ها آن را تولید می کنند. مشاهدات دیگر که شبیه به هم هستند، جذب یک کسب و کار از یک شهر به یک دیگر است، اما هیچ چیز باعث خوشحالی آنها نمی شود، اما به نظر می رسد که آستین در آن جا زندگی می کند، آستین همیشه به شرکت ها پول می دهد. همچنین مهاجران نیروی انسانی و عجله برای تقویت اقتصاد را فراهم می کنند، مهاجران غیر قانونی ما امروز هم همین کار را می کنند؟ علاوه بر این - سرمایه گذاری مردم به طور جدی بر روی هر تکنولوژی جدید، سپس اتومبیل، امروز اینترنت.

مشاهده لینک اصلی
من در بوت Tarkington در مورد استفاده و ریز خواندن. Goldstones اشاره می کند که آقای Tarkington ضد Sinclair لوئیس بود. هردو در مورد اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم در غرب آسیا نوشتند. اما لوییس در مورد جنبه های مضرتر از فرهنگ و جامعه ما نوشت: تارکینگتون درباره کیفیت بهتر ما نوشت ... همانطور که می خواهیم خودمان را ببینیم و ببینیم. بنابراین، لوئیس در زمان زندگی او تسلیم شد و تارکینگتون، معشوق. با این حال، ما لوئیس را به یاد می آوریم ... و کسی که Tarkington را به یاد می آورد؟ Ambersons Magnificent در سال 1918 پولیتزر را به دست آورد و نگاهی جذاب به تغییراتی که در میان آمریکای جنوبی بین سال 1873 و جنگ جهانی اول رخ داد. من می خواستم شخصیت اصلی را در چهره پانچ کنم، اما او به خوبی نوشته شده بود و یک کتاب بسیار خوب بود.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب را می توان به صورت خلاصه بیان کرد که چیزهایی که ما داریم و ما فکر می کنیم خیلی جامد هستند - آنها مانند دود هستند، و زمان مانند آسمان است که دود از بین می رود. شما می دانید چگونه یک دمپایی از دود از یک دودکش می آید و به نظر می رسد در برابر آسمان سیاه و سیاه و مشغول است، به نظر می رسد که این کارها را انجام می دهد و تا ابد ادامه خواهد یافت و شما می بینید که آن نازک تر و نازک تر است و سپس در چنین زمان کوتاهی، آن را در همه وجود ندارد؛ هیچ چیز باقی مانده است، اما آسمان و آسمان همچنان برای همیشه همان است.

مشاهده لینک اصلی
من واقعا ابتدا این کتاب را دوست دارم - یک مطالعه شخصیت بزرگ که برای چیزی بیش از فرد است. Tarkington همچنین می تواند بسیار خنده دار در ورید سارکستیک، که من دوست دارم. اما در مدت کوتاهی پس از سقوط این خانواده، داستان خیلی زود راه افتاده است. بیش از حد به خواننده توضیح داده شده است که توضیح لازم نیست؛ و سبک به عنوان تیز است. به جای داستان به معنی بیشتر، همانطور که در ابتدا وسط، آن را به معنی کمتر است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب امبرسون های باشکوه


 کتاب تصمیم گیری به همین سادگی
 کتاب 101 روش برای رمانتیک بودن
 کتاب رئیس جمهور گم شده
 کتاب سفر در اتاق تحریر
 کتاب الهام «ندای درون»
 کتاب صمیمیت در بازاریابی چند سطحی